Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Kurban Bayramı tatili süresi belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Kurban Bayramı tatili süresini açıkladı.

  • Reklam
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Kurban Bayramı tatili süresi belli oldu
12 Temmuz 2021 - 20:33
Reklam
İki haftada bir gerçekleştirilen ve Kurban Bayramı nedeniyle öne çekilerek bugün yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda koronavirüs salgını ve aşılamadaki son durum görüşülürken, Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağı da karara bağlandı.

Kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada kamu kurumları başta olmak üzere insanların kalabalık olarak bulundukları yerlerde kurallara riayet etmenin çok önemli olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan Bayram günlerinin kurallara uyarak geçirilmesi ve önümüzdeki dönemde aynı sıkıntılara düşmemek için tedbirin elden bırakılmaması gerektiğini söyledi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan Kurban Bayramı tatili ile ilgili olarak şunları söyledi:


''Bir diğer taraftan bilindiği gibi bayram arifesi olan Pazartesi günü yarım gün, bayramın ilk gününden son gününe kadar olan Salıdan Cumaya kadar ise tam gün tatildir. Kabine toplantımızda yaptığımız istişarede Pazartesi günkü yarım günü, idari tatil olarak belirleme kararı aldık. Böylece vatandaşlarımız fiilen 16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz Pazartesi sabahına kadar sürecek bir tatile kavuşmuş oluyor. 15 Temmuz zaten malum bizim FETÖ terör örgütü sebebiyle o günü tatil olarak ilan etmiştik. O gün itibariyle başlıyoruz ve süreç bu şekilde devam ederken 16'sında herkes mesaisinde olabilecek. Bu kararın gerek bulundukları yerde kurbanlarını kesecek, gerek memleketlerine ziyarete gidecek, gerekse bu süreyi tatili için kullanacak vatandaşlarımız için hayırlı olmasını diliyorum.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum