• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Turizm sektörü Metaverse Evreni'ne taşınıyor!

Hayatımızın her alanında kendini göstermeye başlayan Metaverse şimdi de turizmcilerin radarında.

  • Reklam
Turizm sektörü Metaverse Evreni'ne taşınıyor!
16 Ekim 2022 - 10:52
Reklam
Reklam
Metaverse Evreni'nde üç boyutlu bir avatar oluşturarak çalışmak, gezmek, oyun oynamak, konsere gitmek, alışveriş yapmak gibi birçok günlük aktiviteyi yerine getirmek mümkün hale gelirken haliyle birçok sektör de bu olanaklardan yararlanmak için hizmetlerini dijitale yönlendiriyor.

Birçok otel ziyaretçilerini ağırlamadan önce Metaverse’te sanal tanıtım yapmaya başlarken yakın zamanda yaygınlaşacak bu uygulama, ziyaretçilere satın alma işlemi öncesinde oteli ve hizmetlerini görme imkanı sağlayacak.


Metaver Evreni'nde yapılan tanıtımlar turistler için kötü sürprizi engellerken işletmeler de beklenmedik iptal oranlarını azaltacak. Kalınacak otelden, kültürel etkinliklere kadar bir tatile ilişkin ne varsa sanal alemde gezilebilecek. Bu sayede daha fazla yerli ve yabancı ziyaretçi sayısına ulaşılacak. Konuyu eleştirenler, önceden deneyimle turistlerin gelmeyeceğini söylese de aksini düşünenler, insanların çok beğendikleri yerleri fiziksel olarak da görmek isteyeceklerini söylüyor.


Metaverse Evreni'nde yapılan sanal araştırma sayesinde müşteri memnuniyetinin artması beklenirken Evren Ötesi anlamına gelen Metaverse, aslında gerçek dünyanın sanal ortamdaki hali. Kendimizi, sanal gerçeklik veya artırılmış gerçeklik yoluyla dijital bir evren içinde buluyoruz.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum