• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Türk seyahat acentası metaverse evrende rezervasyon almaya başladı!

Blokzinciri teknolojileriyle gündeme gelen metaverse kavramı, turizm sektöründe de yeni projelere ilham vermeye başladı.

  • Reklam
Türk seyahat acentası metaverse evrende rezervasyon almaya başladı!
14 Mayıs 2022 - 00:18
Reklam
Reklam
Kullanıcılara dijital ortamda gerçekçi deneyimler sunan artırılmış gerçeklik teknolojileri, internetin yeni versiyonu olarak tanımlanan metaverse kavramının ortaya çıkışıyla daha çok anlam kazanırken gelişen teknolojiler turizm endüstrisi için de metaverse ve artırılmış gerçeklik gibi konseptleri büyüme planlarının bir parçası haline getirdi. 

Türkiye'yi ziyaret edecek turistlere kalacakları yeri sanal ortamda deneyimleme şansı vereceğini açıklayan seyahat acentası bir ilke imza atarak metaverse evrene kiralık bungalovlarla giriş yaptı. Küresel trendleri yakından takip eden Türkiye merkezli seyahat acentası Bugün Nereye Gidelim Sapanca'daki bir bungalovun tanıtımını metaverse'te yaptı.


Metaverse gibi yeni teknolojilerin kullanıcılar arasında yaygın bir trende dönüşen satın almadan önce dene yöntemi için uygun bir zemin oluşturduğunu belirten ve Bugün Nereye Gidelim olarak hayata geçirdikleri metaverse projesi sayesinde Türkiye'ye yurt dışından gelecek ziyaretçilerin kiralık bungalovları önden sanal evrende gezebildiğini kaydeden Bugün Nereye Gidelim Kurucusu İlker Kulaksız proje ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:


''Bu fırsatları görüp değerlendirmek, yalnızca şirketlere değil, sektöre de katkıda bulunuyor. OVR isimli metaverse platformunda sergilediğimiz bungalov villalarımıza özellikle sosyal medyada, tatil yapacakları yerleri önceden deneyimlemek isteyen çok sayıda yerli ve yabancı turist ilgi gösteriyor. Bu sayede metaverse, turizm odaklı satışlar için potansiyeli yüksek bir mecraya dönüşüyor. Uzun süredir devam eden çalışmalarımız ilk meyvesini verdi ve Sapanca'daki bir bungalov evimiz, metaverse üzerinde tanıtıldı. Ziyaretçiler 3 boyutlu olarak modellenen bungalovlarımızı ziyaret ederek kişiselleştirilmiş bir deneyim yaşayabiliyor.''  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum