Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turizm sektörüne yeni destek düzenlemesi

Dünya genelinde yaşamı olumsuz etkileyen koronavirüs salgını etkilerini tüm sektörler üzerinde sürdürmeye devam ediyor.

  • Reklam
Turizm sektörüne yeni destek düzenlemesi
12 Mayıs 2021 - 05:06
Reklam
Ülkeleri ekonomik krize sürükleyen salgından en çok etkilenen sektörlerden biri de turizm oldu. Koronavirüs salgınından en çok etkilenen sektörlerin başında gelen turizm sektörüne yönelik bir destek düzenlemesi daha hazırlanıyor.

Koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen turizm sektörüne yönelik bir destek düzenlemesi daha hazırlanıyor.


Hazırlanan yeni destek paketi kapsamında hazine arazisi üstüne kurulan turizm tesislerinin 2021 yılında kamuya yapacağı bir milyar 125 milyon Lira tutarındaki ödeme, erteleniyor.


Turizm sektörüne destek sağlayabilecek önemli bir maddeleri olduğunu belirten ​​​​​AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:


''1 Ocak 2021 tarihi ile 31 Aralık 2021 tarihleri arasındaki dönemde hazine taşınmazlarının izinsiz kullanılımından dolayı aynı dönemde tahsil edilmesi gereken ecrimisillerin ödeme süreleri başvuru şartı aranmaksızın 30 Kasım 2022 tarihine kadar erteleniyor.''

Hazine arazileri üzerine kurulan turizm tesislerin 2021 yılına ait ecrimisil bedellerinin ödemelerinin 30 Kasım 2022’ye ertelenmesiyle sektöre 1 milyar 125 milyon liralık destek sağlanacak.

​​​​​AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş tarafından açıklanan düzenlemeden kamu arazileri üzerinde yer alan otel, tatil köyü, günübirlik tesis ve golf tesis gibi turistik işletmelerle marina ve kruvaziyer limanı gibi deniz turizmi tesisleri yararlanacak.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum