Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

ATİD Başkanı Akman 2022 yılında Ankara'da hedefledikleri turist sayısını açıkladı

Anadolu Ankara Turizm İşletmeleri Derneği  (ATİD) Yönetim Kurulu Başkanı Birol Akman, Ankara otellerinde pandemi nedeniyle yaşanan durgunluğun bu dönem hayata geçirilecek tanıtım, fuar gibi etkinlikler ve iddialı projelerle son bulacağını ifade etti.

  • Reklam
ATİD Başkanı Akman 2022 yılında Ankara'da hedefledikleri turist sayısını açıkladı
05 Şubat 2022 - 07:07
Reklam
ATİD Başkanı Akman Ankara'nın turizm değerlerini tanıtmak, bilinirliğini artırmak ve iç turizmin canlanmasını sağlamak için pandemi süresince de hiç durmadan çalışmalarına devam ettiklerini dile getirdi.

Ankara'nın turizmini daha üst seviyelere taşımak için Türkiye'de ve dünyadaki tüm fuarlara katılarak projelerini ve Başkent'in turizm potansiyelini anlattıklarını belirten Akman Turizm Haber Merkezi'ne yaptığı açıklamada ilk etapta dünyanın sayılı fuarlarından bir tanesi olan EMITT için hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi.


Pandemi nedeniyle TBMM ve bakanlıklara gelen ziyaretçi sayısında da düşüş olduğunu, bu sayının yavaş yavaş normalleşmeye başladığını söyleyen ve 2022'de önceliklerinin Ankara'da yerli turist ağırlamak olduğunu belirten ATİD Başkanı Birol Akman, Başkent'in tanıtımı için resmi kurumlarla koordineli olarak çalıştıklarını, bu yıl gerçekleştirilecek Ankara Kültür Yolu gibi iddialı projeler ve etkinliklerle Ankara'nın pandemi öncesi sahip olduğu turist sayısını bu dönem yakalayacağını aktardı.


Sağlık turizminde büyük bir rol oynayan Ankara'nın sağlık turizminin de başkenti olması ilkesiyle çalıştıklarını anlatan ATİD Başkanı Akman, 2022 yılında 7 milyon yerli, 1 milyon yabancı turistle toplam 8 milyon kişiyi Ankara'da konaklatmayı hedeflediklerini kaydetti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum