Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turizm sezonunun 1 Nisan'da başlayacağını açıkladı! İşte bekledikleri turist sayısı

Belediye Başkanı ilçede turizm sezonunun 1 Nisan itibariyle başlayacağını açıkladı.

  • Reklam
Turizm sezonunun 1 Nisan'da başlayacağını açıkladı! İşte bekledikleri turist sayısı
24 Ocak 2022 - 11:13
Reklam
Pandemi ve ardından geçen yaz yaşanan yangın nedeniyle turizm sekötrünün oldukça zor bir dönem yaşadığı Marmaris'te önümüzdeki sezona dair açıklamalarda bulunan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay umutlu konuştu.

İlçede turizm sezonunun 1 Nisan itibariyle başlayacağını açıklayan, turistik işletmelerin bütün hazırlıklarını bu tarihe kadar tamamlaması ricasında bulunan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, belediye olarak da çalışmalarını bu tarihe kadar bitireceklerini söyledi.


Marmaris'in ana pazarı olan İngiltere'den güzel haberler geldiğini ifade eden Oktay, Marmaris olarak zor günler yaşadıklarını artık zor günleri geride bıraktık demek istediklerini söyledi. Gelen haberlerin gayet olumlu olduğunu belirten OIktay şunları söyledi:


''Şöyle ki 1 Nisan itibari ile İngiltere'den uçuşlar başlıyor. Son gelen rakamlara göre 1 Nisan - 1 Kasım aralığında Dalaman Havalimanı'na programlanan toplam uçak koltuk sayısı 1 milyon 250 bin sayılarında. Rusya, Ukrayna ve diğer ülkelerle birlikte değerlendirdiğimizde çok çok büyük bir olumsuzluk yaşamazsak 1 milyon 800 bin civarında turist bekliyoruz. Bu, bugüne kadar ki en yüksek rakam. Turistik işletmelerimiz 1 Nisan'a kadar tüm hazırlıklarını tamamlasınlar. Misafirlerimiz geldiğinde kötü bir görüntü vermeyelim. İşletmelere bu konuda birer mektup da göndereceğiz tüm çalışmalarını en geç 1 Nisan'a kadar tamamlamalarını rica ediyorum. Bizler de belediye olarak diğer kurumlarla birlikte ana merkezlerde bütün hazırlıklarımızı, altyapımızı tamamlamış olacağız. Derin yaralar aldık ancak bunların üstesinden hep birlikte geleceğiz.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum