Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turizmcilerin aşılanması üzerinden eğitim sektörüne zorunlu aşı getirilmemesini eleştirdi!

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda öğretmenlere ve okul personeline aşı zorunluluğu gelmemesini turizm çalışanlarına aşı zorunluluğu üzerinden eleştirdi.

  • Reklam
Turizmcilerin aşılanması üzerinden eğitim sektörüne zorunlu aşı getirilmemesini eleştirdi!
22 Ağustos 2021 - 13:13
Reklam
Oyuncu Şahan Gökbakar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda öğretmenlere ve okul personeline aşı zorunluluğu gelmemesini "Enjoy I'm vaccined" kampanyası üzerinden eleştirdi.

Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarında çıkan orman yangınlarına dair canlı yayın yaparak bölgedeki durumu halka aktaran ve yetkililerden yardım isteyen ve yaptıklarıyla büyük takdir toplayan oyuncu Şahan Gökbakar bu kez de kamera karşısına okula gidecek olan çocuklar için geçti.


Turizm sezonu başlamadan yürütülen çalışmalarla sektör çalışanlarının tamamının aşılandığına dikkat çeken Gökbakar, instagram hesabından yaptığı paylaşımda öğretmen ve okul personeline aşı zorunluluğu gelmemesini eleştirdi ve çocukların turistlerden daha az değere sahip olup olmadığını sorguladı.


Şahan Gökbakar sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:


''Turizm sezonuna başlarken ülkemize gelecek olan turistler kendisini güvende hissetsinler diye onlarla temas edecek olan tüm turizm çalışanlarına aşı zorunluluğu getirilmişti. Mevlüt Çavuşoğlu bakanımız dillendirmiş ardından da 'Enjoy I'm vaccined' adlı kampanyayla duyurulmuştu. Şimdi eğitim sezonu açılıyor ve çocuklarımızla belki de günde 7-8 saat kapalı ortamda temas edecek olan öğretmenler ve okul personelleri için aşı zorunluluğu getirilmedi. Ama beraberinde akıllara çeşitli sorular geldi. Acaba biz turistlere verdiğimiz değeri kendi çocuklarımıza vermiyor muyuz? Bizim çocuklarımız turistler kadar kıymet ve özeni hak etmiyor mu? Bu sorulara mantıklı bir cevap bulamadım. Neden, doğru bulunup alınan bir kararı her yerde uygulamıyoruz? Anneler babalar ve çocuklarımız neden turistler gibi kendimizi güvende hissedemiyoruz? Turizmde herkesi aşılayıp, eğitimde aşılamamak?? Ayrıca çocuğunu okula yollayan veliler de aşılanmalı degil mi? Nezaketle soruyor, mantıklı bir cevap rica ediyorum... @drfahrettinkoca @saglikbakanligi ''

Normalleşme sonrasında artan koronavirüs vakalarından sonra sosyal medya hesabından dikkat çeken paylaşım yapan Şahan Gökbakar ''Çok güzel gidiyoruz. Aşı falan olmadan, aynı şekilde itiş tepiş, öpüş kokuş, maskesiz mesafesiz devam'' ifadelerini kullanmıştı.

Geçtiğimiz aylarda Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan ve herkesin tepkisini çeken Enjoy I'm vaccined videosu ile gelecek olan turistlere, Türk turizm çalışanlarının aşılandığı gösterilmiş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da yaptığı açıklamada ''Turistin görebileceği herkesi aşılayacağız.'' ifadelerini kullanmıştı.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum