• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Turizmde toparlanmaya işaret eden güzel gelişmeyi duyurdu!

Dünyanın en büyük rezervasyon ve konaklama paylaşım platformlarından Airbnb turizm, konaklama sektörü ve rezervasyonlar ile ilgili önemli bir gelişmeyi paylaştı.

  • Reklam
Turizmde toparlanmaya işaret eden güzel gelişmeyi duyurdu!
04 Mayıs 2022 - 02:30
Reklam
Reklam
Koronavirüs salgınına bağlı olarak Omicron varyantında yaşanan artış ve sürekli enfeksiyon düzeyine rağmen rezervasyonların bu yılın ilk çeyreğinde 102 milyonu aşarak yeni bir zirveye ulaştığını duyuran Airbnb ilk üç ayındaki gelirin bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 70 artarak 1.5 milyar dolar olduğunu ve 2021'in ilk çeyreğindeki 1.2 milyar dolarlık zararın 19 milyon dolara düştüğünü kaydetti.

Analistler San Francisco merkezli şirketin kazançlarının seyahat endüstrisinde devam eden bir toparlanmayı yansıttığını ve Airbnb'nin pazardan pay kazandığını gösterdiğini söylerken Airbnb tarafından hissedarlarına gönderilen mektupta ''Misafirler her zamankinden daha fazla rezervasyon yapıyor. İleriye baktığımızda güçlü talep görüyoruz.'' ifadelerine yer verildi.


Hisse senedi fiyatı kazanç rakamlarının açıklanmasının ardından piyasa sonrası işlemlerde yüzde 3'ten fazla artışla 150.50 Dolar'a yükselen dünya çapında ilgi gören konaklama platformu Airbnb son dönemde farklı yargı alanlarında çeşitli düzenleyici zorluklarla da mücadele etmek zorunda kalıyor. Avrupa Birliği'nin yüksek mahkemesi Mart ayında Airbnb'nin rezervasyon verilerini Brüksel'deki bölgesel vergi makamlarıyla paylaşması gerektiğine karar verdi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum