Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Turizmin başkenti, Hollywood oyuncularını ağırlamaya hazırlanıyor

Turizmin başkenti Antalya'da, Türkiye'nin ilk EXPO'su alanı olarak 2016'da açılan botanik park, dev bir film platosuna dönüştürülüyor.

Reklam
Turizmin başkenti, Hollywood oyuncularını ağırlamaya hazırlanıyor
11 Ocak 2021 - 15:33
Reklam

Hollywood'un ünlü yönetmeni Guy Ritchie ve ünlü aktör Jason Statham'ın bir araya geleceği aksiyon filmi Five Eyes turizmin başkenti Antalya'da çekilecek.

Aksu ilçesinde 4 yıl önce, Çiçek ve Çocuk temalı kültürel ve görsel şölene ev sahipliği yapan 121 dönümlük EXPO alanında sinema stüdyoları oluşturuluyor.


121 dönümlük alanı devraldıktan sonra daha iyi değerlendirebilmek amacıyla organizasyon şirketlerine teklifler götürdüklerini söyleyen Antalya Tarım ve Orman İl Müdürü Gökhan Karaca, Five Eyes filminin yapım şirketiyle çalışan Türk şirketi ile iletişime geçtiklerini, filmin Antalya'da çekilmesine ilişkin avantajların yapım şirketine anlatıldığını kaydetti.


Dünya piyasasını araştırıp, aynı standartlarda bir teklif sunduklarını ve bu teklifin kabul edildiğini aktaran Karaca, çok yüksek bütçeli bir organizasyon olmasının yanında kente de getirisinin oldukça yüksek olacağını dile getirdi.


Film ekibinin, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünden çekim izni aldığını ve mekan kullanımı için de Antalya Valiliği, belediyeler ve ilgili kurumlarla resmi yazışmaların sürdüğünü dile getiren Karaca, alanın iç mekan bahçesini de film çekimleri için kiraya verdiklerini bildirdi.


Antalya'nın Hollywood organizasyonuna ev sahipliği yapacağının altını çizen, kentin sinema sektöründe de adından söz ettirmeye başlayacağını vurgulayan Karaca, bu tür projeleri önemsediklerini belirten Karaca, devamının gelmesi için de çalışmaları sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Yapım ekibinin sadece EXPO alanında değil, kentin Kaleiçi gibi farklı noktalarında da çekim yapacağı belirtildi.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum