Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Turizmin başkentinde hava yolu trafiği hareketlendi!

Koronavirüs salgınına rağmen geçen yılı 3,5 milyon turistle kapatan Antalya, yeni sezon için de umutlu.

  • Reklam
Turizmin başkentinde hava yolu trafiği hareketlendi!
12 Nisan 2021 - 11:43
Reklam
Güvenli Turizm Sertifika Programı ile havalimanından otellere kadar her alanda alınan tedbirlerle sağlıklı ve keyifli tatilin adresi olan kentte, hava yolu trafiği de hareketlenmeye başladı.

Yıl başından bu yana aktif olarak 13 ülkeden uçak trafiği yaşandığını, Antalya Havalimanı'na 1 Ocak-31 Mart döneminde 1102'si Rusya'dan olmak üzere 1790 uçağın iniş yaptığını aktaran Fraport TAV Antalya Havalimanı'nda, Genel Müdür Bilgihan Yılmaz üç ayda yurt dışından gelen yolcu sayısının 247 bin 762 olarak gerçekleştiğini belritti.


Bu yolcuların 187 bin 456'sının Rusya'dan, 27 bin 105'inin Almanya'dan, 9 bin 739'unun ise Kazakistan'dan.olduğunu, bu ülkelerin dışında Kırgızistan, Ukrayna, İran, İsviçre, Ürdün, Polanya, Özbekistan, Azerbaycan, Avusturya, İsveç'ten de hava trafiği akışının olduğunu vurgulayan Yılmaz, hareketliliğin, özellikle son 10 günde arttığını bildirdi.


Ülkelerde normalleşme adımlarının atılmasıyla hareketliliğin daha da artacağını anlatan Yılmaz, 2021 sezonunda, başta Rus pazarı olmak üzere Ukrayna ve İngiltere pazarının hareketleneceğini öngördüklerini, 2019 yaz sezonunda ulaşılan rakamların yakalanamasa da 2020 yaz sezonundan daha iyi olacağını beklediklerini kaydetti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum