Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ülkede yatılı tedavi gören koronavirüs hastaları otellere gönderilecek!

Koronavirüs önlemleri kapsamında acil Covid-19 vakalarına alan açmak üzere yatılı tedavi gören hastalar otellere gönderilecek.

  • Reklam
Ülkede yatılı tedavi gören koronavirüs hastaları otellere gönderilecek!
13 Ocak 2021 - 16:56
Reklam
İngiltere'de hastanelerde yatılı tedavi gören binlerce hasta, acil müdaheleye ihtiyaç duyan koronavirüs hastalarına yer açmak için otellere gönderilerek erken taburcu edilecek.

İngiltere'deki hastane yöneticileri, acil durum kapasitesi oluşturmak ve Ulusal Sağlık Sistemi'nin (NHS) çökmesini durdurmak için hastaları daha önce hiç görülmemiş bir ölçekte erken taburcu etmeye başlamayı planladığını söyledi


Guardian'ın haberine göre, otel planı hastanelerin yatak kapasitelerinin yetmeyeceği ve vaka sayısının haftalarca zirveye ulaşamayacağı yönündeki artan endişelerin ortasında alınması dikkat çekerken İngiltere hastanelerinde 35.000'den fazla koronavirüs vakası olduğu belirtildi.

Erken taburcu edilen hastaların otellerde bakımı için personel sayılarının yeterli olmayacağı konusunda uyarıda bulunan NHS'den bir yetkili gazeteye yaptığı açıklamada hastaların tıbbi açıdan hala risk altında olması durumunda hastaneden erken ayrılmalarının istenmeyeceğini, bu nedenle bakıma ihtiyaç duymayanların tercih edileceğini ifade etti. 

Hastalar Derneği Başkanı Lucy Watson ise yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

''Erken taburculuk çoğu zaman hastaya zarar verebilecek sorunlara ve onları yeniden kabul etme ihtiyacına neden olabilir. Otellerde gönüllülerin bakımı, uygun hastane bakımı için yeterli bir ikame değildir. Ancak hastanelerin kritik hastalarla dolu olduğu ve büyük ölçekte can kaybını önlemeye çalışıldığı bir zamanda alınan bu karar açıkça umutsuz bir tercih.''

İngiltere'de koronavirüsün daha hızlı yayılan mutasyona uğramış bir türünün ortaya çıkmasının ardından vaka sayıları ve can kayıplarında ciddi artışlar görülmeye başlanmıştı. 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum