Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Türk turistler Roma'da gözaltına alındı!

Yaklaşık 2 yıldır devam eden koronavirüs süreci seyahatleri etkilemeye devam ediyor.

  • Reklam
Türk turistler Roma'da gözaltına alındı!
03 Aralık 2021 - 10:07
Reklam
Yurtdışı seyahatlerinde büyük problemler yaşanırken dün İstanbul’dan İtalya’da Roma’ya giden 3 Türk vatandaşı, Roma’da kısa süreliğine gözaltına alındı ve akşam saatlerinde Türkiye’ye geri gönderildi.

Roma’da havalimanında gözaltına alınanlar arasında bulunan Beyaz TV sunucusu Tahir Sarıkaya, 3 arkadaş Roma’ya geldiklerini, kısa süreli gözaltına alındıklarını ve koronavirüs nedeniyle Türkiye’den gelenleri ülkeye alamayacaklarını söylediklerini belirterek şu açıklamalarda bulundu:


''Bundan haberimiz yoktu. Bilet alırken de bizi uyarmadılar. Otel paralarımızı bile ödemiştik. Bir arkadaşımız aynı zamanda AB vatandaşıydı, onu da almadılar. 10 gün boyunca karantinada kalmasını ya da Türkiye’ye geri dönmesi gerektiğini söylediler. O da bizimle birlikte dönmek zorunda kaldı. Bizim dışımızda Uzakdoğulu ve Rus turistler de vardı uçakta. Rusları da ülkeye almadılar, onlar da bizle aynı uçakla geri döndü. İtalyan devleti tüm sorumlulukları üzerine aldı, uçak bileti masrafımızı da karşıladı. Eğer İtalya’da kalabilseydik, cumartesi günü Türkiye’ye geri dönecektik.''


Her ülke Seyahat edecekler için farklı taleplerde bulunuyor. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) tarafından 1 Aralık itibariyle oluşturulan listeye göre İtalya, Türkiye’den turistik amaçlı ülkeye seyahat edenleri kabul etmezken eğer bir değişiklik olmazsa bu uygulama 15 Aralık’a kadar devam edecek. İtalya dışında Lüksemburg da ülkeye seyahate izin vermiyor. Turistik amaçlı seyahatin yapılabildiği bazı ülkeler ise Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, Hırvatistan, İrlanda, İspanya, İsveç, Letonya, Litvanya, Macaristan, Malta Karadağ olarak açıklandı.


Şartların her an değişebildiğini ifade eden turizm sektör temsilcileri seyahat edecek kişilerin mutlaka gidecekleri ülkelerin turist kabul edip etmediğini kontrol etmelerini, istenen belgeleri eksiksiz tamamlanması gerektiği belirterek.eEn ufak bir eksiklikte, ülkelerin sınırdışı kararı verebildiğine dikkat çekti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum