Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Türkiye dahil 'kırmızı' ülkelere gidenlere 3 yıl seyahat yasağı uygulayacaklar!

Koronavirüsün yayılmasını ve yeni varyantların ülkeye girişini engellemek amacıyla kırmızı listeye aldığı, içlerinde Türkiye'nin de bulunduğu ülkelere seyahat yasağı getirildiği duyuruldu.

Reklam
Türkiye dahil 'kırmızı' ülkelere gidenlere 3 yıl seyahat yasağı uygulayacaklar!
28 Temmuz 2021 - 15:11
Reklam
Suudi Arabistan’da kamu haber ajansı SPA, krallık yönetiminin içlerinde Türkiye’nin de bulunduğu kırmızı listede yer alan ülkelere seyahat ve transit geçiş yasağı getirdiğini duyurdu.

Bir İçişleri Bakanlığı yetkilisine dayandırılan haberde, kararın ülkede koronavirüsün yayılmasını ve yeni varyantların ülkeye girişini engellemek amacıyla alındığı aktarılırken seyahat ve transit geçiş yasağı getirilen kırmızı liste ülkeleri Afganistan, Arjantin, Brezilya, Mısır, Etiyopya, Hindistan, Endonezya, Lübnan, Pakistan, Güney Afrika, Türkiye, Vietnam ve Birleşik Arap Emirlikleri olarak açıklandı.

Bazı Suudi Arabistan vatandaşlarının seyahat kısıtlamalarını ihlal ettiğini belirten İçişleri Bakanlığı yetkisi ihlali yapan kişilerin geri döndüklerinde ağır cezalara tabi olacakları ve üç yıl boyunca seyahatten men edileceklerini söyledi.

Yetkili, doğrudan veya başka bir ülke üzerinden, listede yer alan ülkelere ve pandeminin henüz kontrol altına alınamadığı diğer ülkelere seyahat yasağının devam ettiğini de doğruladı.
Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum