Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngiltere'den kırmızı listedeki Türkiye'ye rezervasyon patlaması! İşte nedeni

Türkiye, turizmde önemli pazarlarından İngiltere'de kırmızı listede yer almasına rağmen rezervasyonlarda patlama yaşanıyor.

  • Reklam
İngiltere'den kırmızı listedeki Türkiye'ye rezervasyon patlaması! İşte nedeni
26 Temmuz 2021 - 12:36
Reklam
Yapılan araştırmaya göre sterlinin Euro karşısında değer kazanması nedeniyle İngilizler için bütün ülkelerde tatil ucuzlarken en çok ucuzlayan yer Türkiye’nin Marmaris bölgesi oldu.

Aile tatilinde ucuzluklarından dolayı en fazla rezervasyon yapılan turizm destinasyonların başında Türkiye'den Marmaris yer alırken Bulgaristan’dan Sunny Beach, Kıbrıs’tan Baf ve Portekiz’in Algarve bölgeleri en çok rezervasyon alan bölgeler oldu.


Post Office Travel Money Araştırma sonuçlarını değerlendiren Post Office Travel Money Başkanı Nick Boden yaptığı açılamada şunları söyledi:


''Türkiye şu anda hükümetin kırmızı ve seyahat yasağı listesinde yer alıyor, ancak sterlin karşısında Türk lirasının değerindeki devam eden düşüş, Türkiye’yi son aylarda en çok satanlardan biri haline getirdi. Bu da İngilizlerin ülkede tatil yapma ve seyahat etmeye istekli olduklarını gösteriyor.''


Bununla birlikte TL'nin zayıflığı, Türkiye'yi Sahil Barometresi anketinde 14 destinasyon arasında en ucuzu yaparken en iyi tatil beldesi Marmaris 58.80 ile son fiyat karşılaştırmasının yapıldığı 2019 yılına göre yüzde 24,4 fiyat düşüşü kaydetti. İngilizler için en ucuz ikinci destinasyon olan Bulgaristan Sunny Beach'teki fiyatlar ise 2019’a göre yüzde 16,5'lik düşüş gösterdi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum