• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam
  • Выставка Интурмаркет-2022

Türkiye'de otel yatırımlarında rota değişti! 

Son yıllarda Türkiye turizminde yaşanan sıkıntılı süreç, otel yatırımlarının yön değiştirmesine neden oldu.

  • Reklam
Türkiye'de otel yatırımlarında rota değişti! 
01 Temmuz 2021 - 08:22
Reklam
Koronavirüs salgınının da etkisiyle turizm sektörünün yaşadığı darboğaz, otel yatırımlarını etkilemeye devam ediyor.

Fakat bu sene pandemi sonrasında turizm faaliyetlerinin canlanmaya başlaması, bu alanda gayrimenkul yatırımı yapan kurumsal yatırımcıları da cesaretlendirdi. Koronavirüs salgını yüzünden Marmara, Akdeniz, Ege, İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde yapımı ertelenen turizm tesisleri yeniden tamamlanmaya başladı.

Turizm sezonunun açılması ve kısmen de olsa yurt dışından turistlerin Türkiye tercihini olumsuz etkileyen faktörlerin yavaş yavaş ortadan kalmasından sonra otel yatırımında da yenilikçi fikirler ortaya çıkmaya başladı.

Türkiye’ye gelen turist sayısının son dönemde yeniden artmaya başlamasının otel yatırımı ve gayrimenkul sektörü açısından olumlu olduğunu belirten Mülk Kaynak Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Andaç Türkiye’de otel yatırım haritasının değiştiğini, yatırımcıların artık Ankara başta olmak üzere şehir otellerine rağbet göstermeye başladığını söyledi. Yeni otel yatırım isteğinin tekrar canlanmasının Türkiye’de turizm sektöründe yaşanan son yıllardaki duraklama döneminin de yavaş yavaş bittiğinin göstergesi olduğunu söyleyen Mülk Kaynak Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Andaç yeni projelerde başta 3 yıldızlı otellerin yanı sıra butik tesislerin de yükselişe geçtiğini belirtti.

Koronavirüs salgını sonrasında turizm sektöründe butik tesis olarak faaliyet gösteren otellerin daha fazla talep gördüğünün ortaya çıkması sonrasında başta turizm destinasyonlarının yanı sıra özellikle başkent Ankara’da küçük ölçekli otellerin yatırımında artış olduğunu belirten Andaç, son dönemdeki iç ve dış faktörlerin Türkiye’nin otel yatırım haritasını değiştirdiğini söyledi.


  • Выставка Интурмаркет-2022
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum