Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Rusya'da gündem Türkiye'nin sınırlarını Rus turiste kapatması! ATOR'dan açıklama

Rusya'da Delta varyantlı virüs nedeniyle Türkiye'nin de sınırlarını Rus turistlere kapatabileceği yolunda çıkan haber ve sosyal medya paylaşımları üzerine Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) tarafından açıklama yapıldı.

  • Reklam
Rusya'da gündem Türkiye'nin sınırlarını Rus turiste kapatması! ATOR'dan açıklama
30 Haziran 2021 - 23:07
Reklam
Türkiye ile Rusya arasındaki uçuş yasaklarının kalkması sonrasında Rusya’da ortaya çıkan Delta varyantına rağmen Türkiye’nin Rus turistleri kabul etmesi birçok riski de beraberinde getiriyor.

ATOR Başkan Yardımcısı Vladimir Kantoroviç'in Rusya'da artan vakalar yüzünden bir çok ülkenin yaptığı gibi Türkiye'nin de sınırlarını Rusya'ya kapatması olasılığının bulunduğu yönündeki açıklaması Rus basınında geniş yankı bulurken, konu sosyal medya platformlarında fazla şekilde tartışıldı.


Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze Rus basınında çıkan Türkiye'nin tekrar kapatılabileceği yönündeki haberlerle ilgili olarak açıklamalarda bulundu.


Yardımcısının sözlerinin yanlış yorumlandığını belirten ATOR Başkanı Maya Lomidze yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


''Kantoroviç'in sözlerinin, gelişmelere göre herhangi bir ülkenin herhangi bir zamanda turist girişini reddedebileceği anlamına geliyor. Medyanın yaydığı şey sadece panik. Oysa insanlar iki yazdır sürekli bir belirsizlik halinde yaşıyor, her şey sürekli değişiyor. Türkiye'nin sınırlarını kapatma gibi bir niyeti yok.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum