• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Türkiye'de tatil onlara güzel! İngiliz basını Türkiye'deki ucuz tatili yazdı

İngiliz basınında çıkan haberlerde Türk Lirası'ndaki dalgalanmaya işaret edilirken Türkiye'de tatilin geçmiş yıllara kıyasla daha uygun maliyetli olduğu belirtildi.

  • Reklam
Türkiye'de tatil onlara güzel! İngiliz basını Türkiye'deki ucuz tatili yazdı
06 Haziran 2022 - 05:41
Reklam
İngiliz turistler yaz sezonunun başlamasıyla tatil için hazırlık yapmaya ve yer aramaya başlerken İngiltere basını, döviz kurlarındaki hareketlilik sonrası İngilizler için ucuz tatil seçeneklerini yazdı.

İngiliz Express gazetesi İngilizler için en ucuz tatil yerleri başlıklı haberinde Türkiye de yer alırken yurt dışında tatili, çoğu turistin yaz aylarında sabırsızlıkla beklediği belirtilerek, ancak artan yaşam maliyetlerinin milyonlarca İngiliz için bu olasılığı ortadan kaldırdığı belirtildi. İngiltere'nin para biriminin şu anda dünyanın çeşitli yerlerindeki para birimlerinden daha iyi durumda olduğunun belirtildiği haberde Mısır, Türkiye ve hatta İspanya gibi tropikal sıcaklıklara sahip turizm detinasyonlarının güneşi arayan İngilizler için uygun olduğu ifade edildi.


Türkiye'yi ziyaret etmek artık çok daha ucuz

Haberin Türkiye başlığı altındaki bölümde halihazırda İngilizler için en uygun fiyatlı tatil noktalarından biri olarak kabul edilen Türkiye'yi ziyaret etmenin artık çok daha ucuz olduğu, Türk Lirası'nın değerinin salgının başlangıcından bu yana düştüğü ve İngiliz sterlininin şu anda Türkiye'de iki katı değerinde olduğuna vurgu yapıldı. İngiliz The Sun gazetesi de İspanya, Türkiye ve Yunanistan'da Haziran ayında gecelik kişi başı 48 sterlinden başlayan en ucuz her şey dahil tatiller başlığıyla tatil önerilerini sıraladığı haberinde her şey dahil tatillerin dinlenmek isteyen tatilciler için stressiz bir tatil sağladığı, İngilizlerin bunun tadını çıkarmak için servet harcamasına gerek olmadığını belirtti.

Türkiye'nin önemli turizm destinasyonlarından Antalya'da 7 gece konaklamalı tatilin kişi başı 399 sterlinden başladığı ve 119 sterlin daha tasarruflu olduğu notunu paylaşan The Sun gazetesi söz konusu tatil paketinin, uçuşları ve transferleri de içerdiğini belirtti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum