Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İngilizlere göre Avrupa'nın en ucuz tatil destinasyonu Türkiye'de! İşte o kent

TL'nin döviz karşısında değer kaybetmesiyle birlikte yabancı turistin gözü açılırken İngiliz medyası, belirli gider kalemlerini sıralayarak en ucuz tatil destinasyonunu seçti.

  • Reklam
İngilizlere göre Avrupa'nın en ucuz tatil destinasyonu Türkiye'de! İşte o kent
14 Nisan 2022 - 03:22
Reklam
TL’deki değer kaybı ve ekonomik kriz ile birlikte Türkiye, ucuz tatil yapmak isteyen yabancı turistler için bir cennet haline gelirken son dönemde Türk Lirası’nın dolar, euro ve sterlin gibi para birimleri karşısında zayıflaması ile birlikte İngiliz medyası konu ile ilgili dikkat çekici bir araştırma yayınlandı.

İngiliz medyasında yer alan ve Avrupa genelinde kısa bir tatil için ortalama fiyatların karşılaştırıldığı araştırmada bir gece otelde konaklama, bir şişe şarap, lüks bir restoranda yemek, müzeye gitmek ve 24 saatlik toplu taşıma biletinin fiyatları toplandı. Bu araştırmaya göre İstanbul’da bütün bunlar için 68 sterlini (yaklaşık 1300 TL) gözden çıkarmak gerekirken, bir gece konaklamanın yaklaşık 50 sterlin olduğu ve bir otobüs biletinin ise 71 peni olduğu kayıtlara geçti.


Yapılan araştırmada İstanbul Avrupa'nın en ucuz tatil destinasyonu olurken İstanbul’un ardından Selanik, Berlin, Porto, Napoli, Atina, Valencia, Bologna, Lizbon, Antwerp, Viyana, Brüksel geldi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum