Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Türkiye'de tatil İngiliz turiste güzel! İşte 5 günlük tatilin maliyeti

TL'nin değer kaybı ile birlikte her yaz olduğu gibi bu yaz da yabancı tatilcilerin gözde destinasyonları arasından yer alan Türkiye'de tatil yapmak isteyen İngiliz turistlerin ne kadar harcama yapacağı hesaplandı.

  • Reklam
Türkiye'de tatil İngiliz turiste güzel! İşte 5 günlük tatilin maliyeti
20 Nisan 2022 - 16:11
Reklam
TL’deki değer kaybı ve ekonomik kriz ile birlikte Türkiye, ucuz tatil yapmak isteyen yabancı turistler için bir cennet haline gelirken son dönemde Türk Lirası’nın dolar, euro ve sterlin gibi para birimleri karşısında zayıflaması ile birlikte yaklaşan turizm sezonu öncesinde İngiliz medyası da konu ile ilgili dikkat çekici bir araştırmalar yayınlamaya başladı.

İngiltere basınından The Daily Star, güneş altında vakit geçirmek isteyen İngiliz turistler için Türkiye'de tatilin maliyetini hesapladığı haberinde benzin fiyatlarından vergilere kadar her şeyin maliyetinin bu yıl tırmandığı ve bu trmanışa tatillerin de dahil olduğunu belirtirken Marmaris'te sekiz kalemdeki maliyetin geçen yıla oranla 26.13 sterline kadar arttığı ancak uygun maliyetli tatillerin Türkiye'de hala söz konusu olduğu kaydedildi.


İngiltere merkezli tur ve seyahat şirketlerinin fiyatlarına da yer verilen haberde Türkiye'nin Akdeniz sahillerindeki tatil destinasyonlarında 5 günlük tatilin ortalama gidiş geliş 2 kişi için 500 sterlinden (yaklaşık 9.588) başladığı belirtildi.


İngiliz turistler için en uygun fiyatlı yerlerin nefes kesen güneşli ülkeler Türkiye ve Bulgaristan olduğunun ifade edildiği haberde Türkiye tatilinin maliyetinin 2021'den bu yana yüzde 36,8 oranında düştüğü de belirtildi. Bir fincan kahvenin Türkiye'de 59 peni tutarında olduğu, Marmaris'te bir kutu asitli içeceğin ise 61 peniye denk geldiğinin belirtildiği haberde bir şişe suyun 8 peni, güneş kreminin ortalama 4.21 sterlinlik fiyat etiketine sahip olduğu bilgisine de yer verildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum