Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Türkiye'den KKTC'deki turizm işletmelerine 15 milyon TL hibe desteği!

Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) koronavirüs salgınından etkilenen turizm sektörüne hibe desteği sağlayacak.

  • Reklam
Türkiye'den KKTC'deki turizm işletmelerine 15 milyon TL hibe desteği!
12 Temmuz 2021 - 09:42
Reklam
Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) salgından zarar gören 96 küçük otel, KKTC Restorancılar Birliği (Res-Bir) üyesi 321 restoran, 153 seyahat acentası ve 42 rehbere 15 milyon lira hibe salgın destek ödemesi yapıyor.

Yapılacak olan hibe destekleri ile ilgili olarak Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçiliği Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi (KEİ) tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında ve ekonomik sıkıntıların aşılması için KKTC'deki çeşitli sektörden esnaf ve zanaatkarlara maddi desteğini sürdürüyor.


Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile KKTC Hükümeti arasında imzalanan 2021 Yılı İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması uyarınca, KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı'nın koordinesinde, Turizm Salgın Destek Ödemesi kapsamında geri ödemesiz, toplamda 15 milyon lira hibe salgın destek ödemesi yapılıyor.


2021 Yılı İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması uyarınca hibe desteğinden bu yıl başka yerden hibe kullanmamış Turizm ve Çevre Bakanlığının işletme belgesi sahibi, 96 küçük otel, Res-Bir üyesi 321 restoran, Turizm ve Çevre Bakanlığı işletme belgesi sahibi 153 acente ve 42 rehber faydalanacak.


Türkiye, geçen yıl da Turizm Salgın Destek Programı kapsamında KKTC turizm sektöründe kişi ve işletmelere 20 milyon lira hibe destek ödemesi yapmıştı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum