• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Türkiye ile birlikte 10 ülkeyi kırmızı listeye aldıklarını açıkladılar!

Ülkenin sağlık bakanlığının internet sayfasında yayımlanan düzenlemeye göre Türkiye’nin de aralarında olduğu bazı ülkeler kırmızı listeye alındı.

  • Reklam
Türkiye ile birlikte 10 ülkeyi kırmızı listeye aldıklarını açıkladılar!
17 Ocak 2022 - 15:48
Reklam
Reklam
Koronavirüs salgınıyla ilgili yaptığı son düzenlemeyle Türkiye’nin yanı sıra Avusturya, Kuzey Makedonya, Sırbistan, Macaristan, Lüksemburg, İsrail, Kuveyt, Katar, Lübnan ülkelerini kırmızı listeye alan Bulgaristan'da Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 19 Şubat’tan itibaren transit geçişler hariç bu ülkelerden gelenler için Bulgaristan’a girişler durduruldu.

Bulgaristan vatandaşları, oturum izni olanlar, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinden gelen AB vatandaşları, tıbbi görevliler, insani işlerde görevli kişiler, resmi heyet üyeleri, mevsim işçileri, Sağlık Bakanlığı tarafından özel izin verilen kişiler ve öğrencilere istisna yapılacak. Bununla birlikte Bulgaristan vatandaşları ve ülkede oturum izniyle bulunanlar, kırmızı listedeki ülkelerden dönüşlerinde karantinaya tabi olmamaları için geçerli aşı sertifikası ve seyahatten en geç 72 saat önce yapılmış negatif PCR testi ibraz etmeleri gerekecek.


Bulgaristan Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre ayrıca kırmızı listedeki ülkelerden gelen 12-18 yaş grubundaki çocuklar ülkeye negatif PCR testi ile giriş yapabilecek, testi olmayanlara ise 10 günlük karantina uygulanacak.


Türkiye’nin Sofya Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamada ise Türk vatandaşlarına Bulgaristan Sağlık Bakanlığı’nın yapacağı açıklamaları takip etmeleri tavsiye edildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum