• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Türkiye'nin ünlü rezervasyon sitesinde iflasın ayak sesleri!

Türkiye'nin en popüler tatil, otel ve tur rezervasyon şirketi bünyesindeki çalışanlarını işten çıkardı.

  • Reklam
Türkiye'nin ünlü rezervasyon sitesinde iflasın ayak sesleri!
16 Ocak 2022 - 13:52
Reklam
Reklam
Koronavirüs salgınının turizm sektörü üzerindeki olumsuz etkisinden etkilenen şirketlerden birisi de tur ve otel rezervasyonu şirketi Tatil.com ve çalışanları oldu.

Konuyla ilgili olarak elde edilen bilgiye göre pandemi başladığından bu yana çalışanlarını kısa çalışma ödeneğinde göstererek sigorta yapmadan, tam zamanlı bir şekilde çalıştıran Tatil.com, çalışanlarının büyük çoğunluğunun sözleşmelerini feshederek işten çıkardı.


İşgücü ihtiyacını ortadan kaldırmak gerekçesiyle çalışanlarını işten çıkaran ve çalışanı kalmayan Tatil.com’un internet sitesi hala aktif bir şekilde hizmet vermeye devam ederken şirketin müşteri mağduriyetleri ile uğraştığı şikayet sitelerine çoktan yansımış durumda. Gelen bilgilere göre pandemi süresince borçları sebebiyle iş ortağı olduğu bütün otellerle anlaşmalarını bitirmek zorunda kalan şirket, anlaşması biten otelleri ise anlaşma devam ediyormuş gibi satmaya devam ettiği için binlerce müşteri otele giriş günlerinde kapıda kalarak mağdur oldu.


Çalışanlarına sigorta yapmayan ve asgari ücretin altında maaş veren şirketin bu süreçte zaten pek çok çalışanı kaybettiği, bu çalışanların bir kısmının da haklarını aramak amacıyla mahkemelerde hukuki süreç başlattığı bildirildi. Sikayetvar.com’da Tatil.com hakkında yapılan binlerce şikayet de bu iddiaları doğrular nitelikte. Sitede yer alan şikayetlerin büyük bir çoğunluğu pandemi sebebiyle müşterilerin paralarının açığa alındığı, mağdur müşteriler tarafından talep edilen para iadelerinin uzun bir süredir yapılmadığı, müşteri hizmetlerine bir türlü ulaşılamadığı ve tatile giden insanların rezervasyon bulunmaması sebebiyle otele girişinin yapılamadığı yönünde. Tatil.com müşterilerinin sikayetvar.com'a yaptığı şikayetlerden bazıları şu şekilde:

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum