Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Türkiye yabancı turistlerin nikah turizminde gözdesi oldu

Türkiye, son yıllarda nikah turizmde dünyanın en çok talep edilen ülkeleri arasında ilk sıralarda yer alıyor.

  • Reklam
Türkiye yabancı turistlerin nikah turizminde gözdesi oldu
10 Şubat 2021 - 12:59
Reklam
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelede sürdürdüğü başarılı süreç nikah turizminde de güvenli tatil rotaları arayan yabancı turistlerin beğenisini kazandı.

Son 3 yılda dünyaca ünlü sanatçı ve film yıldızlarının düğün organizasyonlarını Muğla'da yapması da nikah turizminde Türkiye'ye talebin artmasını sağladı.


Türkiye'de son 3 yılda dünyaca ünlü manken, sanatçı ve film yıldızlarının düğün organizasyonlarını Muğla'nın turistik ilçeleri Marmaris, Bodrum ve Fethiye’de yapması talebi artırırken sektör temsilcileri salgın dolayısıyla ülkelerinde düğün organizasyonu yapamayan ve Türkiye'yi güvenli bulan başta İngilizler olmak üzere bir çok turistlerin hem tatil hem de nikah törenleri için bu yıl Marmaris'i tercih ederek ön rezervasyon talebini artırdığını keydetti.

2020 yılında koronavirüs salgınına rağmen Türkiye'yi, alınan önlemler nedeniyle güvenli bularak gelen 2 bin yabancı uyruklu çift başta Marmaris, Bodrum ve Fethiye gibi turistik ilçelerde hem nikah kıydı hem de tatil yaptı. Nikah töreni için bu üç ilçeyi tercih edenlerin başında, İngilizler, Ruslar, İskoçlar ile Hollanda ve Danimarka vatandaşları geldi.

İngiliz yetkililerle yapılan görüşmeler sonucu resmi evrakların azalması sonucu talebin arttığını vurgulayan turizm sektör temsilcileri önceki yıllarda İngilizlerin nikah işlemleri için İzmir'e gidip, resmi evraklar için onay aldıklarını ancak İngiliz yetkililerle yapılan görüşmeler sonucu sadece Marmaris Belediyesi'ne başvurarak yarım gün içinde nikah işlemlerinin başlatılmasının büyük kolaylık olduğunu belirtti.

Aşılama seyrinin devam ettiği sürece bu yıl turizm sektöründe yükselişe geçileceğini söyleyen Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Marmaris BTK Başkanı Suat Esin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

''Tatil için gelenler uygun fiyatları görünce nikah törenleri için de ön rezervasyon yaptırıyor. Dünyaca ünlü kişilerin Muğla'nın turizm şehirlerinde tatil veya nikah töreni yapması, bu organizasyonların medyada yer alması talebi artırdı. Umarım aşılama seyri iyi gider ve talep patlaması yaşarız.''

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum