Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Türkiye'ye akın akın turist gönderen Rusya'yı kırmızı listeye aldılar!

Ülkede yapılan toplantı sonrasında Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında 3 ülkeye seyahat kısıtlaması uygulandı.

  • Reklam
Türkiye'ye akın akın turist gönderen Rusya'yı kırmızı listeye aldılar!
23 Haziran 2021 - 23:59
Reklam
Türkiye ile Rusya arasındaki uçuş yasaklarının kalkmasının sonrasında Rusya’da ortaya çıkan Delta varyantına rağmen Türkiye'ye Rus turist akını yaşanırken Fransa, Covid-19 salgınının aktif şekilde yayıldığı ve virüs mutasyonlarının endişe verici olduğunu öne sürerek Rusya, Namibya ve Seyşeller’e seyahat kısıtlaması uygulanıp kırmızı listeye aldı.

Fransa Hükümet sözcüsü Gabriel Attal düzenlediği basın toplantısında Moskova'daki yeni bir salgın dalgasının kaynağının Hindistan’da ortaya çıkan Delta mutasyonu olduğunu belirtti.


Fransa’da söz konusu üç ülkeye ek olarak kırmızı listede yer alan diğer ülkeler arasında, Güney Afrika, Arjantin, Bahreyn, Bangladeş, Bolivya, Brezilya, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Hindistan, Nepal, Pakistan, Sri Lanka, Surinam, Uruguay, Paraguay, Afganistan ve Maldivler bulunuyor.


Fransa, salgınla mücadele kapsamında ülkelerdeki salgın durumunu değerlendirerek seyahatleri kontrol altında tutarak, ülkeleri yeşil, turuncu ve kırmızı olarak listeliyor.


Fransa'da kırmızı olarak sınıflandırılan ülkeler için yalnızca zorunlu seyahatlere izin verilirken, yolcuların aşı durumuna bakılmaksızın negatif sonuçlu PCR testi isteniyor ve 7 ile 10 günlük karantina uygulanıyor.


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum