Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Putin yurt dışına tatile gidenleri uyardı!

Türkiye'ye yönelik uçuş yasağının kalkmasıyla Rus turistler akın akın Türkiye'ye gelmeye başlarken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yurt dışına tatile gidenleri uyardı.

  • Reklam
Putin yurt dışına tatile gidenleri uyardı!
23 Haziran 2021 - 20:50
Reklam
Uçuş yasağının 22 Haziran itibarı ile kalkmasıyla bilrlikte en fazla turistin Türkiye'ye gittiği bir dönemde Covid-19 ile ilgili koordinasyon toplantısında konuşan Putin, yurt dışında tatil yapacak Rusların kişisel riskler aldıklarını ve bu durumda kişisel sorumlulukları olduğunu vurguladı.

Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova'ya tatilleri sırasında koronavirüse yakalanan Ruslar için ne yapılması gerektiğini de soran Rusya Devlet Başkanı Putin koronavirüsle mücadeleden sorumlu Başbakan Yardımcısı Golikova'dan diğer ülkelerle uçuşları başlatma ve yurt dışında koronavirüse yakalananların tedavisi konusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermesini isteyerek geçen yaz bazı ülkelerdeki hastanelerin Rusları kabul etmeyi reddettiğini, vatandaşlarının tatile gittiği ülkelerin herhangi bir garanti verip vermediğini de sordu.


Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova ise şunları söyledi:


''İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) ile Federal Turizm Ajansı'nın (Rosturizm) temsilcilerinden oluşan gözlem misyonu doğrudan Türkiye'ye gitti. Orada turizm sezonunun organizasyonundan sorumlu tüm kurumlarla görüştüler. Otelleri, havaalanlarını, hastaneleri, PCR testlerinin nasıl organize edildiğini, hastaların sağlık kuruluşlarına nasıl götürüldüklerini incelediler.''


Bu denetimlerin ardından Türkiye'yle uçuşları yeniden başlatma kararının alındığını kaydeden Golikova, "Vatandaşlarımızın hastalanması halinde Türk tarafının gereken önlemleri alacağını anladık.'' ifadelerini kullandı.

Golikova ayrıca Rus tarafının tespit ettiği ve endişe duyduğu eksiklikleri Türk meslektaşlarına ilettiklerini ekledi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum