• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Türkiye'ye karşı turizm boykotu çağrısı yaptılar!

İstanbul'da Çamlıca Kulesi'nde fotoğraf çekerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın evini çektikleri gerekçesiyle tutuklanan 40'lı yaşlardaki İsrailli karı-kocanın serbest bırakılması için İsrail basınından Türkiye'ye karşı boykot talebi geldi.

  • Reklam
Türkiye'ye karşı turizm boykotu çağrısı yaptılar!
15 Kasım 2021 - 00:48
Reklam
Reklam
Reklam
Boykot etmenin Türkiye tarafından çiftin serbest bırakması için yeterli değilse, o zaman diğer (daha sert) eylemlerin düşünülmesi gerektiğini belirterek Natali ve Mordy Oaknin'i derhal serbest bırakılmadığı takdirde İsrail hükümetinden Türkiye'ye karşı başta turizm boykotu olmak üzere çeşitli yaptırım adımları atmasını talep eden Jerusalem Post gazetesi turizm boykotunun yetersiz olması durumundaysa bunun ABD, İngiltere, Almanya olmak üzere diğer ülkelerde de ses getirecek şekilde yayılması çağrısında bulundu.

Boykotun İsrail'in doğu Kudüs'teki egemenliğini baltalayan Türkiye menşeli STK'lara yaptırım uygulamak ve Türkiye'ye ve Türkiye'den uçuşları yasaklamak şeklinde genişletilmesi şeklinde çağrıda bulunnan İsrail Jerusalem Post gazetesi haberinde ''Ekonomisi sarsılan Türkiye'nin bu yılın ilk dokuz ayında İsrail ile 2 milyar dolarlık ticaret fazlası verdi'' yorumunda bulunurken 2019'da İsrailli turistlerin Türkiye'deki en kalabalık 16. grup olduğunu hatırlattı.


Geçtiğimiz ay İsrailli turistlerin en çok gittiği ikinci ülke Türkiye olurken ABD ve İsrail arasındaki uçuşlarda THY seferleri büyük bir pay sahibi ve İstanbul Havalimanı önemli bir aktarım noktası görevi görüyor.


Geçtiğimiz ay İsrail'den ülke dışına çıkan 383 bin İsraillinin yüzde 11,5'i Türkiye'ye turist olarak geldi. İsrail Başbakanı Naftali Bennett, tutuklanan çiftin serbest bırakılmasına yönelik girişimler konusunda Pazar günkü kabine toplantısının açılışında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

''Onlar, yanlışlıkla karmaşık bir duruma giren iki masum vatandaş. Dün aileyle konuştum ve sorunu çözmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Aileden büyük zorluklara rağmen güçlü olmalarını istiyorum. Seninleyiz. Bunun ötesinde, şu anda konuyu genişletmek doğru olmaz.''

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum