Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Türkiye'ye PCR testi olmadan seyahat için Covid-19 sertifikası anlaşması imzalayacaklar

Ülkenin Dışişleri Bakanı Türkiye'nin de dahil olduğu 4 ülkenin, vatandaşlarına test yapmadan ülkelerine giriş izni vermeye hazır olduğunu duyurdu.

  • Reklam
Türkiye'ye PCR testi olmadan seyahat için Covid-19 sertifikası anlaşması imzalayacaklar
05 Haziran 2021 - 07:23
Reklam
Ukrayna, vatandaşlarının yurt dışına kolayca seyahat edebilmesi için ülkede verilen Covid-19 sertifikasının başka ülkeler tarafından kabul edilmesine yönelik çalışmalar yürütüyor.

Macaristan, Moldova, Gürcistan ve Türkiye’nin Covid-19 sertifikasına sahip olan vatandaşlarına test yapmadan ülkelerine giriş izni vermeye hazır olduğunu duyuran Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmıtro Kuleba katıldığı televizyon kanalında Bakanlar Kurulu'nun geçen sene uluslararası standartlara uygun bir aşı sertifikasını onayladığını ve Ukrayna’nın uygulamaya hazırlandığı dijital aşı sertifikasının, AB şartlarına uyması konusunda AB’deki kurumlarla müzakerelerin yapıldığını anlattı.


Ukrayna’nın dijital Covid-19 sertifikasının Temmuz ayından itibaren AB sertifikası ile denkliğinin alınacağını belirten Bakan Kuleba yaptığı açıklamada şunları söyledi:


''Biz Temmuza kadar beklemek istemiyoruz. Bu yüzden bazı komşu ülkelerle, sertifikaların tanınması konusunda çalışmaya başladım. Macaristan ile anlaştık. Moldova, Gürcistan ve Türkiye de anlaşma imzalamaya hazır.''


Daha önce Ukrayna Başbakan Yardımcısı, Dijital Dönüşüm Bakanı Mıhaylo Fedorov, Ukrayna’nın 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren dijital Covid-19 sertifikasını uygulamaya sokacağı duyurmuştu.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum