Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Türkiye'ye turist olarak gelip 'ev'leniyorlar

Antalya, Bodrum, Çeşme gibi turizm destinasyonlarının yanı sıra İstanbul ve İzmir’i gören turistler, hem yatırım hem de yaşamak için bu kentlerde ev almaya başladı.

  • Reklam
Türkiye'ye turist olarak gelip 'ev'leniyorlar
16 Mart 2021 - 14:22
Reklam
Ülkemize gelen turistler İstanbul, İzmir ve Antalya'da tatil yaparken ev de almaya başlarken gayrimenkul uzmanları turizm sezonunun başlamasıyla birlikte talebin artacağını dile getirdi.

Türkiye'ye tatil için gelen turistlerin çok büyük bir kısmının ülkemizde yaşamak istediğini gördüklerini belirten garimenkul uzmanları Türkiye’nin pandemi sürecinde sağlık altyapısının bu satışları etkilediğini belirtti.


Modern sağlık sisteminin, yabancının ilgisini çeken en önemli unsur olduğuna dikkat çeken uzmanlar şunları söyledi:

''Türkiye’de dolarda rekabetçi kur politikasının da etkisiyle, ülkemizde gayrimenkul fiyatları daha cazip bir noktaya geldi. Bunlara bir de Türkiye’nin doğal güzelliği ve konut projelerindeki tasarım ustalığı eklenince ilgi dikkat çekici hale geldi. Satış ofislerine gelen taleplerden de görüyoruz. İstatistikler de bunu söylüyor. Sağlık turizmi, resort turizmi direkt gayrimenkul sektörünü etkiliyor. Bu yıldan umudumuz yüksek.''

Gayrimenkul alımında Türkiye'nin turizmde ana pazarı olan Rusya ve Alman vatandaşlarının başı çektiğini belirten gayrimenkul uzmanları şöyle devam etti:

''Ruslar yüzde 76,5, Almanların ise yüzde 64’ü tatil amaçlı gelmek için ülkemizden yatırım yapıyor. Ortalama gayrimenkul yatırımına ayırdıkları bütçe ise ortalama 1 milyon TL’den başlıyor. Burada yaşadıkları süre içerisinde de ekonomiye sağladıkları katkıyla da ciddi bir döviz getirisi sağlıyorlar.''

Özellikle Çin ve Hindistan’ın başını çektiği Asya ülkeleri, Körfez Bölgesi ve Rusların önderliğindeki Doğu Bloku coğrafyasının, büyük yatırım arayışları içerisinde olduğunu belirten uzmanlar gelişen ekonominin lokomotif ülkelerinin özellikle turizm tesisi satın almak için kolları sıvadıklarını ve fırsatları değerlendirmek istediklerini belirtti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum