• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

TÜROFED'in yeni yönetimi belli oldu!

Yapılan genel kurulda TÜROFED’in 17 kişilik yönetim kurulu belirlendi.

  • Reklam
TÜROFED'in yeni yönetimi belli oldu!
21 Aralık 2019 - 11:58
Reklam

Yapılan genel kurulda TÜROFED’in 17 kişilik yönetim kurulu belirlendi. Bir önceki yönetim kurulunda bulunan Ali Gümüşhan ve Gülçin Güner bu yönetimde ye almazken, GÜMTOB başkanlığını bırakan Haluk Beceren'in yerine de Ersin Yazıcı seçildi.

 

İstiklal Marşı ve TÜROFED filminin gösterilmesiyle başlayan genel kurula, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de katıldı.

 

Genel Kurul'da yaptığı konuşmasında görevi 2012 yılında devraldıklarını, bu süre içinde federasyona yeni katılımlar sağladıklarını belirten Osman Ayık, yeni gelen ekibin çalışmalara kaldığı yerden devam edeceğini ifade etti. İstanbul ile ilgili de çalışmalar olduğunu belirten Ayık, Çatı örgütüne İstanbul’u katmak gerektiğini ifade etti.

Türkiye’yi dünya turizminde kalıcı olarak ilk 5’e taşımak istiyoruz

Türkiye’nin geleceğinde ve kalkınmasında turizmin başat rol oynayacağını kaydeden Ayık, kişi başı 650 dolar olan harcamanın 1000 dolara çıkarılması durumunda Türkiye’nin dünya turizminde çok önemli bir yere geleceğini ifade etti. Ayık, Türkiye turizminin parlak olduğunu ifade etti. Ayık, ‘’Bu noktada sizlerin sorumluluğu büyük. Benim kişisel düşüncem 2023 hedefi ulaşılabilir hedeftir. Ama benim asıl isteğim, Türkiye’yi dünya turizminde kalıcı olarak ilk 5’e taşımak’’ dedi.

 

Sektörün kamu ve toplum tarafından anlaşılması noktasında hala sorunlar var

Sektörün ve TÜROFED’in yapacağı işlerin bitmediğini belirten Ayık, TÜROFED’in yatırımcının ve işletmecisinin sesi olarak, yatırımcı ile toplum ve kamu arasında köprü geliştirmek olduğunu ifade etti. Sektörün kamuoyu tarafından anlaşılması konusunda hala sıkıntılar olduğunu söyleyen Ayık, bu anlamda gidilecek daha uzun bir yol olduğunu kaydetti.

Osman Ayık, Bakan Ersoy’un genel kurula katılmaması ile ilgili olarak, ‘’Bugüne kadar Kültür ve Turizm Bakanlığı ile çok yakın çalıştık. Gönül isterdi ki bakanımız da burada olsun. Ama biz kırgın değiliz. Sürekli ortak faaliyetlerimiz oldu. Bu faaliyetlerin bundan sonra da devam etmesi gerekiyor.’’ dedi.

 

Federasyonu üç yıl yönetecek TÜRPFED’in yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

Sururi Çorabatır

Erkan Yağcı

Burhan Sili

Birol Akman

Halit Ergül

Hacı Halil Özyurt

Tayyar Zaimoğlu

Gazi Murat Şen

Mehmet Tanju İşler

Bülent Uysal

Mete Akcan

Bülent Bülbüloğlu

Ersin Yazıcı

Yakıp Dinler

Tacettin Özgen

Murat Toktaş

Kaan Kaşif Kavaloğlu

  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum