Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya: ''Bu iş devam eder ve krize dönüşürse...''

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya Türkiye'nin turizmde ana pazarı konumunda olan Rusya'nın Ukrayna'ya askeri müdahalesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya: ''Bu iş devam eder ve krize dönüşürse...''
24 Şubat 2022 - 14:50
Reklam
Rusya ve Ukrayna'nın Türkiye turizmi için önemli iki pazar olduğuna işaret eden TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya Rusya ve Ukrayna'dan geçen sene toplam 7 milyon civarında turistin Türkiye'ye geldiğine işaret ederek bu ülkelerden bu sene 10 milyonun üzerinde turist beklendiğini hatırlattı.

Askeri müdahalenin kısa sürede bitmesini ümit ettiğini belirten TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya sıcak temasın bu şekilde devam etmesinin turizmde yalnız Rusya ve Ukrayna'yı değil, tüm Avrupa pazarını etkileyceğini ve hiç kimsenin sıcak çatışmanın olduğu bölgelere, yakın bölgelerine seyahat etmeyeceğini belirterek şu açıklamalarda bulundu:


''Sorunun çözülmesi uzun sürse de en azından sıcak çatışmanın bitmesi turizm için faydalı olacaktır. Mart ayının ortalarına kadar sıcak çatışma durumları toparlanır ve görüşme safhasına geçilirse o zaman turizmde bir sıkıntı yaşamayacağımızı düşünüyorum. Şu anda rezervasyonlarda iptal yok ama rezervasyon akışında durma var. Sıcak çatışmaların bittiği günden itibaren tekrar rezervasyonlar devam edebilir. Şu anda ciddi bir kayıp gözükmüyor ama devam etmemesi lazım.''


Ukrayna'dan Türkiye'ye gelmek isteyenler bulunduğunu ancak hava trafiğinin kapatılması nedeniyle bunun mümkün olmadığını vurgulayan Bağlıkaya şu anda hava trafiği açık olsa çok büyük ihtimalle ciddi bir kitlenin Türkiye'yi güvenli bulduğu için seyahat etmek istediğini belirterek 2022 yılının turizmde rekorlar beklenen bir yıl olduğunu, 2022 senesinde 2019'un üzerine çıkmayı hedeflediklerini eğer bu iş devam eder ve tekrar bir kriz ortamı yaşanırsa yazık olacağını kaydetti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum