• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TÜRSAB Gastronomi Treni ilk seferine çıktı

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nin (TÜRSAB) Afyonkarahisar Belediyesi işbirliğiyle turizme yeni bir ivme kazandırmak amacıyla hayata geçirdiği Gastronomi Treni ilk seferine Afyonkarahisar’dan başladı.

  • Reklam
TÜRSAB Gastronomi Treni ilk seferine çıktı
06 Ekim 2022 - 19:51
Reklam
Reklam
Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’nde 7-9 Ekim tarihleri arasında Bizim Mutfağımızda Önce İnsan Pişer sloganıyla gerçekleştirilecek 4. Uluslararası GastroAfyon Turizm ve Lezzet Festivali kapsamında bir ilke imza atıldı.

Düzenlenen uğurlama töreniyle bugün ilk seferine çıkan Gastronomi Treni, Ali Çetinkaya Tren Garı’ndan hareket ederek Tınaztepe Sandıklı güzergahı üzerinden Dinar İstasyonu’nda yolculuğunu tamamlayacak. Gastronomi Treni’nde birbirinden nefis yöresel lezzetler, uzman rehberler tarafından yöreye özgü anlatımlarla tanıtılacak.


Kocatepe ve Tınaztepe başta olmak üzere Afyonkarahisar’ın tarihi ve kültürel güzelliklerine dair bilgilerin de konuklarla paylaşılacağı Gastronomi Treni’nin Dinar İstasyonu’nda tamamlayacağı yolculuk, Dinar Suçıkan Mağarası gezildikten sonra karayolu ile Sandıklı’ya devam ederek Afyonkarahisar’a dönüşle son bulacak.

Afyonkarahisar programını tamamlayan TÜRSAB Gastronomi Treni'nin bir sonraki lezzet yolculuğu için Denizli’ye hareket edecek.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum