Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TÜRSAB Seyahat Acentaları Limited için iflas kararı!

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin (TÜRSAB) şirketi TÜRSAB Seyahat Acentaları Limited 100 milyon liralık borçla iflas etti.

Reklam
TÜRSAB Seyahat Acentaları Limited için iflas kararı!
09 Şubat 2021 - 10:37
Reklam
Hakkındaki yüzlerce icra takibi ile gündemde olan TÜRSAB Seyahat Acentaları Limited isimli şirkete yönelik geçtiğimiz yıl İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne başvuran Arnas Mimarlık isimli şirket, TÜRSAB Seyahat’ın iflasını istedi.

Edinilen bilgiye göre 50 milyon TL sermayeli şirketin iflasına, alacaklı konumdaki bir mimarlık şirketinin davası yol açarken TÜRSAB şirketin iflasına neden olan borcun geçmiş yönetime ait olduğunu açıkladı.


Yargılama sonrası kararla birlikte, şirketin tasfiyesi için dosya İflas Müdürlüğü’ne gönderilirken tasfiye müdürlüğü, şirketin var olan mallarını satıp, alacaklıların ödemesinin yapılmasına sağlayacak.


İflas kararına itiraz edeceklerini ve anılan şirketin 2018’den bu yana, yani yeni yönetim göreve geldikten bu yana gayri faal olduğunu belirten TÜRSAB Hukuk Başdanışmanı Av. İlker Ünsever konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:


''Bu şirketin iflasına yönelik bir karar, hiçbir şekilde TÜRSAB’ın faaliyetlerini engelleyici bir durum teşkil etmez. Daha doğrusu, TÜRSAB gibi bir kurumda böyle bir şirketin varlığına gerek de yok esasında. Ancak geçmiş yönetim döneminde böyle bir tercihte bulunulmuş.''


Şirketin iflasına neden olan dosya dahil bir dizi alacak dosyasının, geçmiş dönemin borçlarından kaynaklandığını belirten Av. Ünsever şöyle devam etti:

''Sorumlular hakkında savcılıkça devam eden kapsamlı bir soruşturma da bulunuyor. Soruşturma dosyasına MASAK raporu da girdi. Raporda, usulsüz bir takım işlemlerin varlığına dair güçlü tespitler söz konusu. Ceza soruşturması yanı sıra, ilgili yöneticiler hakkında devam eden bir tazminat davası da var” 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum