Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

TUSAD Başkanı Bayram: ''Türkiye ile Suudi Arabistan yakınlaşması turizme katkı sağlayacaktır''

Birleşik Arap Emirlikleri Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed El-Nahyan’ın Türkiye’ye gelerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilişkileri iyileştirme çabasının ardından dikkat çeken gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

  • Reklam
TUSAD Başkanı Bayram: ''Türkiye ile Suudi Arabistan yakınlaşması turizme katkı sağlayacaktır''
16 Aralık 2021 - 16:04
Reklam
Türkiye, Ortadoğu ülkeleriyle son dönemde ilişkilerini geliştirmeye çalışırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman arasında bir görüşmenin de yakında gerçekleşeceği belirtiliyor.

Türkiye ile Suudi Arabistan arasında görüşmelere Katar’ın arabuluculuk yaptığını, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Veliaht Prens Muhammed bin Selman arasında bir görüşmenin planlanmaya çalışıldığını belirten Turizm Seyahat Acentaları ve İşadamları Derneği (TUSAD) Başkanı ve Ortadoğu Turizm Teşkilatı Koordinatörü Hasan Bayram bu planlama hakkında bilgi sahibi olduklarını, geçtiğimiz hafta iki liderin Doha’da biraraya getirilme imkanı oluşmadığını önümüzdeki günlerde bir görüşme için uygun planlama yapıldığını belirtti.


Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki gerilimin Ortadoğu’da bir bölünme oluşturduğunu belirten Bayram şöyle devam etti:


''Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman arasındaki görüşmenin Türkiye ile Suudi Arabistan’ın ilişkilerindeki sorunları ortadan kaldırma imkanı sunuyor. İki ülke arasındaki işbirliği Körfez ve Ortadoğu turizimini üst düzeye çıkaracaktır. Ortadoğu ve Körfez Ülkelerindeki huzur ve başarı Türkiye ile Suudi Arabistan ilişkilerindeki başarıdan geçiyor.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum