Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Uçak bilet fiyatlarına büyük zam yolda!

Son günlerde artan dolar kuru nedeniyle akaryakıt fiyatları da sık sık zamlanırken, havayolu şirketleri de uçak biletlerine zam yapılacağının sinyallerini vermeye başladı.

  • Reklam
Uçak bilet fiyatlarına büyük zam yolda!
26 Kasım 2021 - 02:33
Reklam
Giderlerin karşılanabilmesi iiçn fiyatların en az yüzde 300 artması gerektiğini ifade eden Pegasus Havayolları Genel Müdürü Mehmet Nane, zam yapmadıklarını ancak bunun da sürdürülebilir olmadığını vurguladı.

Geçiğimiz yıl Mayıs ayının sonunda yakıtın varil fiyatının 35,3 dolar olduğunun bugün ise 80 doların üstüne çıktığına dikkat çeken Nane yüzde 131 oranında bir değişim olduğunu, doların 6,81 iken bugün 12 TL civarlarında olduğunu belirterek toplam dövize bağlı değerlerde hem döviz hem emtianın etkisi yüzde 300’leri bulduğunu kaydederek gelir ve giderleri karşılaştırıldığında yüzde 300 oranında artış yapılması gerektiğini söyledi. 


Mevcut duurmda bilet fiyatlarında artış yapmadıklarını, hala eski fiyattan maksimum tavan fiyatı olan 499’dan uçak bileti satmaya devam ettiklerini kaydeden Nane bu durumun sürdürülebilir olmadığını vurguladı.


  • Reklam
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum