• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Ucuz Türkiye tatili pazarı kızıştı! TUI ve Avrupalı tur operatörleri birbiriyle yarışıyor

Avrupa’da yükselen doğalgaz fiyatları ve kışın yaşanması beklenen doğalgaz sıkıntısı nedeniyle sıcak ülkelerdeki uzun konaklamalı paket tatiller bu yıl daha fazla konuşulur hale geldi.

  • Reklam
Ucuz Türkiye tatili pazarı kızıştı! TUI ve Avrupalı tur operatörleri birbiriyle yarışıyor
16 Eylül 2022 - 15:27
Reklam
Uzun konaklamalı ürünlerin satışını yapmaya başlayan Almanya'nın önde gelen tur operatörleri hazırladıkları tatil paketleri ile doğalgaz konusunda endişe yaşayan yaşlı Almanlara sıcak destinasyonlarda ucuz ve uzun tatil seçenekleri sunmaya başadı.

Avrupalı yaşlıların ve bol zamanı olanların kış dönemini geçireceği ülkeler arasında Mısır, Tunus, Türkiye, Yunanistan Portekiz’deki Kanarya Adaları ve Mayorka öne çıkarken bu destinasyonların arasında özellikle Yunanistan ile Türkiye’nin Almanya’da aktif pazarlama yaptığı belirtiliyor.


Zamanı olan herkesin yurt dışında uzun süre kalarak hem ılıman iklimden hem de maliyetlerden tasarruf edebileceğini söyleyen DER Touristik Merkez Avrupa CEO’su Ingo Burmester Mayorka’da ve Türkiye'de çalıştıkları otellerin yüzde 64’ünün kış dönemi için özel fiyatlar verdiğini, bölgedeki birçok otelin uçak dahil yarım pansiyon 42 gecelik konaklama için 1.649 Euro fiyat verdiğini belirtti.


Almanya’nın üçüncü büyük grubu FTI da Fas ve Tunus’a dönük bir aylık uzun konaklama paketleri satmaya başlarken pazar lideri TUI ise 2022-23 kış programı kapsamında oldukça uygun fiyatlara uzun konaklama paketleri sunmaya başladığını duyurdu. TUI’nin Robinson, TUI Magic Life ve TUI Blue otel markaları büyük indirimler sunarken şirketin Antalya’daki oteli TUI Magic Life'da 6 haftalık uçuş dahil her şey dahil konaklama 1.167 Euroy'a satılıyor. Bu durumda tatilin gecelik ücreti her şey dahil 27,7 Euro'ya geliyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum