Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Türkiye Avrupa'da aile tatili için en ucuz destinasyon olarak ilan edildi

Sterlinin TL karşısında giderek değer kazanması Türkiye'yi tatil için ger geçen gün daha cazip hale getiriyor.

  • Reklam
Türkiye Avrupa'da aile tatili için en ucuz destinasyon olarak ilan edildi
23 Temmuz 2022 - 20:17
Reklam
İngiliz Post Office Travel Money yıllık olarak yayımladığı Aile Tatili Raporu'nda Avrupa'nın tatil yapılabilecek en iyi destinasyonlarını belirledi.

Raporda seyahat şirketi TUI ile birlikte çıkartılan sahil barometresi belirlenirken aile yemeği, içecekler, güneş kremi, sivrisinek/böcek kovucu, kova ve kürekler, maske ve şnorkel seti dondurma, sezlong gibi  çeşitli plaj öğelerini içeren 12 genel tatil harcaması değerlendirildi. Raporda aile tatil yapmak isteyen İngilizler için en çok ucuzlayan destinasyon Türkiye’nin Marmaris bölgesi olarak ilan edilirken 16 popüler tatil beldesinin en ucuzu olan Marmaris'i Bulgaristan’ın Sunny Beach'i izledi. En pahalısı tatil destinasyonu ise İbiza olurken İtalya en pahalı ikinci destinasyon oldu.


İngiliz Post Office Travel Money tarafından geçtiğimiz yıl yapılan araştırmada da İngilizler için bütün ülkelerde tatil ucuzlarken en çok ucuzlayan yer Türkiye’nin Marmaris bölgesi olmuştu. Raporda sterlinin değer kaybı nedeniyle 16 Avrupa destinasyonunun dörtte üçünde fiyatların arttığını gösterirken Marmaris'te yerel fiyatların 2019 yazına kıyasla iki katına çıktığı, ancak o zamandan bu yana TL'deki düşüşün bu etkinin azalmasına yardımcı olduğu belirtiliyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum