• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Ülkenin Turizm Bakanı açıkladı! Gelen yabancı turiste 200 Euro verilecek

Koronavirüs salgını nedeniyle çok sayıda ülkede devam eden seyahat kısıtlamaları sonucu dünya genelinde turizm sektörü durma noktasına geldi.

  • Reklam
Ülkenin Turizm Bakanı açıkladı! Gelen yabancı turiste 200 Euro verilecek
11 Nisan 2021 - 13:24
Reklam
Reklam
Reklam
Salgından en çok etkilenen sektörlerin başında gelen turizmde, ülkeler yaklaşan sezonu kurtarmak ve ülkelerine turist çekmek için farklı yöntemlere baş vurmaya devam ediyor.

Turizm sektörünün ulusal ekonominin yüzde 27'sini oluşturduğu Malta'da, salgın nedeniyle zarar gören turizm sektörünü canlandırmak ve yaz aylarında daha fazla ziyaretçiyi ülkeye çekmek için adaya en az 3 gün kalmak üzere gelen turistlere 200 Euro'ya kadar para verileceği açıklandı.


Söz konusu ödemeyi yerel otellerde rezervasyon yaptıran turistlerin alabileceğinin belirtildiği Malta hükümeti tarafından açıklanan turizm teşvik programına göre, beş yıldızlı bir otelde kalmaya karar veren ziyaretçiler, Malta Turizm Otoritesi'nden 200 Euro alacak.


Benzer şekilde, dört yıldızlı bir otel seçenlere 150 Euro, üç yıldızlı otel rezervasyonu yaptıranlara ise 100 Euro ödenecek. Malta’nın küçük Gozo adasındaki otellerle yapılan rezervasyonlarda ise sübvansiyon yüzde 10 daha yüksek olacak.

Hayata geçirilen turizm teşvik programıyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Malta Turizm Bakanı Clayton Bartolo şu ifadeleri kullandı:

''Plan, uluslararası turizm yeniden başlarken Malta’daki otelleri rekabetçi bir konuma getirmeyi hedefliyor. Hükümet programa 3.5 milyon Euro bütçe ayırdı. Söz konusu plan kapsamında ülkeye 35 binden fazla turist gelmesini bekliyoruz.''

Avrupa Birliği’nde (AB) koronavirüse karşı en yüksek aşılama oranına sahip ülkelerden biri konumunda olan Malta'da yetişkinlerin toplam yüzde 42’sine aşının en az bir dozu yapılırken, ülkede son haftalarda Covid-19 vaka sayılarında düşüş yaşandığı da belirtiliyor.

Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi’nin verilerine göre, 2019’da 2.7 milyondan fazla turistin ziyaret ettiği Malta'da, salgının başlangıcından bu yana ziyaretçi sayısı yüzde 80 azaldı.

   

YORUMLAR

  • 0 Yorum