• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Uzay turizmi için biletler satışa çıkıyor

Havacılık ve uzay araştırma şirketi Blue Origin Twitter hesabından paylaştığı bir videoda uzay turizmi roketi New Sherpard’ın uçuşları için bilet satmaya başlayacağını duyurdu.

  • Reklam
Uzay turizmi için biletler satışa çıkıyor
04 Mayıs 2021 - 16:17
Reklam
Jeff Bezos tarafından kurulan ve merkezi Washington'da bulunan havacılık ve uzay araştırma şirketi Blue Origin, uzay turizmi için tasarladığı New Shepard roketinin uçuşları için bilet satmaya başlayacağını açıkladı.

Şirketin Twitter hesabından bir video paylaşarak yaptığı açıklamanın ardından, sosyal medyada Elon Musk’ın havacılık ve uzay araştırma şirketi SpaceX de gündem olurken iki şirket arasındaki uzay turizmi çalışmaları hem güvenilirlik, hem ekonomik hem de hukuksal açıdan kıyaslanmaya başlandı.


New Shepard roketinin gerçekleştireği uçuşa ait biletlerle ve koşullarla ilgili henüz bilgi vermeyen şirket, 5 Mayıs’ta internet sitesi üzerinden tüm detayların paylaşılacağını duyurdu.


Space X şirketi, çok gezegenli yaşam anlayışına dönük projeler gerçekleştiriyor. Robot teknolojilerini de bunun üzerine geliştiriyor. Space X, çok daha fazla projeyi olabildiğince kısa bir sürede hayata geçirmeye çalışıyor. Bu gayretle, ortaya çıkan hatalardan ders alarak ilerlemeye çalışıyor. Blue Origin ise, daha yavaş adımlarla ilerleyen bir şirket ve hata oranı çok daha az. İşte bu iki şirket arasındaki rekabet, uzay turizminin gelişmesi noktasında çok önemli.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum