Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Vize alacaklara kötü haber! Avrupa yaz sonuna kadar hayal oldu

Schengen vizesine yüksek talep nedeniyle yaz sonuna kadar randevu alınamayacağı bildirildi. 

  • Reklam
Vize alacaklara kötü haber! Avrupa yaz sonuna kadar hayal oldu
21 Temmuz 2022 - 12:27
Reklam
Koronavirüs kısıtlamalarının kaldırılması ile birlikte yüksek talep nedeniyle Schengen vizesi başvurularının Eylül ayına kadar karşılanamayacağı belirtiliyor.

SchengenVisaInfo.com, henüz vize başvurusu yapmamış kişilerin büyük olasılıkla Eylül ortasına kadar randevu bulamayacağını belirtirken seyahat endüstrisi yöneticilerine göre şu anda 26 Schengen Bölgesi ülkesinde Temmuz ve Ağustos için boş yer yok. Sadece birkaç ülkenin Ağustos ayı için müsait yerleri olabileceği belirtilirken Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkelerden gelen yolcular, Schengen Bölgesi'ne girmek için bu vizeye ihtiyaç duyuyor.


Ülke büyükelçiliklerinin belli sayıda vize randevusu verdikleri ve talep yüksek olsa bile bu sabit sayının artırılmadığı belirtilirken seyahat şirketleri, Schengen Bölgesi için vize bulamayan yolcuların Türkiye, Malezya, Tayland, Endonezya ve Mısır gibi diğer destinasyonlara gitmeyi düşündüğünü kaydetti. 

Bir kişinin herhangi bir Schengen Bölgesi ülkesine turizm veya ticari amaçlarla 90 güne kadar girmesine izin veren kısa süreli bir vize olan Schengen vizesinde AB'ye turizm amaçlı seyahat etmeyi planlayanların turist vizesine başvurmaları gerekiyor. Turist vizesi, üçüncü ülke vatandaşlarının altı aylık bir süre içinde en fazla 90 gün boyunca Schengen Bölgesi'ne girmelerine izin veriyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum