Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

İşte tatil hayali kuranları dolandıran sahtekar! Kod adı Abraham Lincoln

Türkiye'de faaliyet gösteren birçok ünlü otel ve turizm şirketinin internet sitesini klonlayıp, sayfa üzerinden yönlendirdikleri kişilere, kurdukları sahte turizm şirketleri aracılığıyla sahte tatil paketi satarak dolandırıcılık yapan suç örgütü üyesi 12 kişi hakkında dava açıldı.

  • Reklam
İşte tatil hayali kuranları dolandıran sahtekar! Kod adı Abraham Lincoln
13 Haziran 2022 - 07:43
Reklam
Konuyla ilgili olarak edinilen bilgiye göre Ankara’da yaşayan Zeynep E. 2021 yılı Ağustos ayında internet üzerinden bilinen bir seyahat acentası üzerinden satın aldığı tatil paketinin sahte olduğunu öğrendiği ve 17 bin 500 lira dolandırıldığı iddiasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulundu.

Savcılık tarafından yaptığı soruşturma kapsamında benzer şekilde yüzlerce kişinin dolandırıldığı, dolandırıcıların organize çalıştıkları ve talimatları Hollanda’da olduğu tespit edilen Kuzey Engin Karadağ’dan aldıkları belirlenirken Savcılık tarafından verilen talimatla Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından yapılan operasyonla örgütün sözde Türkiye sorumluları oldukları iddia edilen Mustafa Baysal, İlyas Kara ile birlikte örgüt üyesi Müslim Toygar Baysal, İsmail Karabulut, Ramazan Sezer, Bilal Karataş, Hüseyin Nurver ve Mehmet Şentekin yakalandı.


İddianamede, örgütün liderliğini, hakkında 394 ayrı suç kaydı ve 179 yakalama kararı bulunan Abraham Lincoln lakaplı firari Kuzey Engin Karadağ’ın yaptığı ve örgütü Hollanda’dan yönettiği belirtildi.


Örgüt lideri Kuzey Engin Karadağ, Ali Baysal ve Battal Baysal ise yakalanamazken şüphelilerden Mustafa Baysal ile İlyas Kara tutuklandı, 7 kişi de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Türkiye'de faaliyet gösteren birçok ünlü otel ve turizm şirketinin internet sitesini klonlayıp, sayfa üzerinden yönlendirdikleri kişilere, kurdukları sahte turizm şirketleri aracılığıyla sahte tatil paketi satarak, dolandırıcılık yapan suç örgütü üyesi 12 kişi hakkında, 18 yıldan 576 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum