Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Ucuz tatil yapmak isteyen milletvekilini dolandırdılar!

Ailesiyle birlikte yapacağı tatili ucuza getirmek isteyen milletvekili dolandırıldı.

  • Reklam
Ucuz tatil yapmak isteyen milletvekilini dolandırdılar!
05 Şubat 2022 - 15:12
Reklam
Ailesiyle birlikte yapacağı tatili daha ucuza getirmek amacıyla internet üzerinden araştırma yapan ve turizmin başkenti Antalya'da bir tatil köyünün sitesine giren HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu otel yetkilileriyle rezervasyon yapmak için irtibat kurdu. Otel yetkilisi olduğunu söyleyen kişilerin verdiği banka hesabına 8 bin lira para gönderen Gergerlioğlu, bir gün sonra telefonla arandı.

Cep telefonundan arayan kişiler ''Siz iyi bir insanmışsınız, size bunu yaptığımız için özür dileriz'' diyerek geri ödeme için banka hesap bilgilerini istese de para geri ödenmedi. Bu konuşma üzerine dolandırıldığını anlayan ve söz konusu tatil köyünün yetkilileriyle görüşen Ömer Faruk Gergerlioğlu'na otel yetkilileri sosyal medya üzerinde şirketlerinin ismi kullanılarak indirim bahanesiyle çok sayıda vatandaşın dolandırıldığını, bu konuda suç duyurusunda bulunduklarını söylemeleri üzerine milletvekili Gergerlioğlu da adli makamlara başvurdu. 


Kocaeli'nden Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmek üzere suç duyurusunda bulunan ve kendisini arayan dolandırıcıların yakalanarak cezalandırılmasını talep eden Gergerlioğlu'nun şikayeti üzerine savcılık olayla ilgili soruşturma başlatırken Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı suça konu paranın Ümraniye'de bir banka şubesinden temin edildiği gerekçesiyle dosyaya yetkisizlik kararı verdi. Soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum