Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Yassıada'daki 5 yıldızlı otel hakkında flaş karar! Akıbeti belli oldu

Yap-İşlet-devret projesi kapsamında 2018 yılında hizmete açılan 5 yıldızlı Katre Island Hotel, 4 yıl sonra kapılarını müşteriye kapattı.

  • Reklam
Yassıada'daki 5 yıldızlı otel hakkında flaş karar! Akıbeti belli oldu
08 Nisan 2022 - 02:52
Reklam
Otele telefonla ulaşarak rezervasyon yaptırmak isteyenlere yönetim tarafından tadilatta oldukları için kapalı oldukları yanıtı verilerek oda satışı yapılmazken internet üzerinden de oda satın almak isteyen kişiler müsait oda yok uyarısıyla karşılaşıyor.

Açıldığı günden bu yana çoğunlukla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile ona bağlı kurumların etkinlik, toplantı ve konaklamaları için kullanılan Yassıadada'ki 5 yıldızlı Katre Island Hotel'de içki ruhsatının olmamasından dolayı da alkollü içecek satışı yapılamıyor. Otel müşterileri alkollü içeceklerini yanlarında getirerek sadece odalarında tüketebiliyor. Bu durumdan dolayı da yabancı turistler oteli tercih etmezken otelin içki ruhsatının olmaması ayrıca büyük organizasyonların yapılmasına da engel oluyor.


125 odalı otelde gecelik oda fiyatları bölge otellerine göre yüksek durumdayken son dönemde oteli rezervasyon yapmak için arayan kişi sayısı da 3’ü geçmiyor. Kral dairesi gecelik 7 bin 500 Euro yani 120 bin TL olan otelde en ucuz oda fiyatı ise 150 Euro yani 2400 TL.


Yassıada'da 2018 yılında açılan TOBB'a bağlı Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş., tarafından Yassıada’da yapılan Katre Island Hotel zarar ettiği gerekçesiyle devredilecek. Otelin devredilmesi kararına yönelik soruya yazılı yanıt veren ve olayı doğrulayan Gümrük ve Turizm İşletmeleri Genel Müdürü Ömür Gebeş Demokrasi ve Özgürlükler Adası’ndaki işletme hakkını kamuya devretmek için görüşmelerin başladığını belirterek şu açıklamalarda bulundu:


''Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş. olarak daha önce birçok kültür mirasımıza sahip çıktığımız gibi Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nın restorasyonu projesine de talip olduk. Bu kapsamda çalışmaların başladığı ilk günden itibaren hiçbir ticari kaygı gütmeden adadaki kültürel, tarihi mirasa sahip çıkmayı ve bu mirası tekrar kamuya kazandırmayı amaç edindik. Şirketimiz, projenin tamamlanmasıyla birlikte amacın hâsıl olduğu düşüncesiyle, Demokrasi ve Özgürlükler Adası’ndaki işletme hakkını kamuya devretmek için görüşmelere başlamıştır.''

Adı, Demokrasi ve Özgürlükler Adası olarak değiştirilen Yassıada’da 27 Mayıs’tan sonra Demokrat Parti yöneticileri yargılandı. Yargılamalar sonucunda Başbakan Adnan Menderes ile Bakanlar Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan idam edildi. Restorasyon yapılan adada, 3 müze ve bir 5 yıldızlı otel bulunuyor.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum