Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Alman turistin Paskalya tatilindeki rotası belli oldu!

Türkiye'nin önemli turizm pazarlarından Almanya'da yaklaşan Paskalya tatili öncesinde turistlerin yurtdışı rezervasyonlarındaki son durum belli olmaya başladı.

  • Reklam
Alman turistin Paskalya tatilindeki rotası belli oldu!
27 Mart 2022 - 11:03
Reklam
Şubat ayı ortasında Rusya'nın Ukrayna'yı işgali öncesinde Almanya pazarında erken rezervasyonlarda artış gözlenirken Türkiye, Mallorca ve Yunan adaları yüksek sezonda en çok rezerve edilen yerler oldu.

Türkiye'nin turizmde ana pazarı konumunda olan Rusya'nın Ukrayna'yı işgali sonrasında Alman turistlerin rezervasyon tercihlerinde ​​sıralama değişirken yaz tatili için taleplerde İspanya başı çekiyor onu Yunanistan ve Türkiye izliyor. 17 Nisan'da başlayacak olan Paskalya tatilinde yapılan rezervasyonlarda ise Türkiye en çok talep edilen ülke olarak öne çıkıyor.


Avrupa’nın en büyük ortak tatil rezervasyon portallarından biri olan İsviçre merkezli HolidayCheck’in rezervasyon trendleri raporunda genel olarak talepte bir düşüş yaşansa da Paskalya tatilinde Türkiye'nin İspanya ve Mısır’ın çok ilerisinde olduğu belirtilirken bölgeler açısından Mallorca’nın da oldukça ihtiyatlı bir şekilde yükselişini sürdürdüğüne dikkat çekildi. Talepteki bu düşüşe rağmen verilere göre gidilecek ülke bazında 2022 yılında Almanya’da tatil yapmak için yapılan seyahat rezervasyonlarının başında İspanya, Türkiye, Yunanistan, Mısır ve Portekiz geliyor.


HolidayCheck’in rezervasyon trendleri raporuna göre Alman tatilcilerin Paskalya tatili için en çok rezervasyon yaptığı turistik bölgelerin başında Türk Rivierası, Mallorca, Hurghada, Girit ve Fuerteventura gelirken yaz aylarında Rodos, Hurgada’nın yerinde dördüncü sırada alıyor.


2022 turizm sezonunda fiyatların tüm ülkeler için pandemi öncesine kıyasla önemli ölçüde arttığına dikkat çekilen raporda ayrıca fiyatların Mısır'da yüzde 25 ile yüzde 27, Yunanistan’da yüzde 15, İspanya’da yüzde 14, Türkiye’de yüzde 12 ve Portekiz’de yüzde 8 artış kaydettiği belirtildi.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum