Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Yeni Titanic Otel vakası! Ormanlık ve yeşil alana bir otel daha

Uşak Belediyesi tarafından 12 bin metrekarelik ormanlık ve yeşil alan 43 Milyon TL’ye satışa çıkarıldı.

  • Reklam
Yeni Titanic Otel vakası! Ormanlık ve yeşil alana bir otel daha
28 Ocak 2022 - 06:51
Reklam
Dikilitaş Mahallesinde mülkiyeti Uşak Belediyesi’ne ait olan Huzur Park içindeki ormanlık alan, otel yapılması için satışa çıkartıldı.

Bedeli 43 milyon TL olan piknik alanları, yürüyüş parkurları, çocuk parkı ve spor tesisleri bulunan ve 20 Ocak’ta ihaleye çıkarılan, kapalı teklif zarfı alınan 12 bin 431,93 metrekarelik ormanlık alan, en fazla 12 kat olma şartıyla otele dönüştürülmek amacıyla 3 Şubat 2022 tarihinde satılıyor.


İhaleye çıkarılacak olan alanda bulunan, belediyeye ait Şelale Restoran’da geçen yıl yapılan tadilata yaklaşık 1 Milyon TL’lik harcama yapıldığı iddia eden ve bu restoranın bulunduğu alanın da satılacak arsaya dahil bulunduğunu belirterek ormanlık alanın otele çevrilmesine tepki gösteren İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş, satışı seçim hazırlığı olarak yorumlayarak şunları söyledi:


''Uşak Belediyesi bu ay 30 arsayı satışa çıkardı. Satışa çıkarılan bu arsalardan elde edilen gelirle belediyenin borçları ödenmeyecek. Burada genel seçime bir bütçe hazırlığı yapılıyor. 2021 yılında yapılan plan değişikliğinde, 1033 ada 51 parsel değişikliğe konu edilmediğinden ve 12 kat çevre binalar ile uyumlu olmadığından teknik kişiler imar planının hatalı olduğunu ve bu konun mahkemelik olması gerektiğini söylüyorlar.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum