Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Yer Galata Meydanı! Tarihi binada Nusret posteri

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ülkenin tanıtım elçisi olarak seçilen Nusret Gökçe’nin resminin tarihi mekanda sergilenmesi tepkilere neden oldu.

Reklam
Yer Galata Meydanı! Tarihi binada Nusret posteri
14 Şubat 2021 - 23:41
Reklam
İstanbul Beyoğlu’nun Galata semtinde tarihi Galata Kulesi’nin bulunduğu meydanda tadilat işlemleri yapılan tarihi binanın Nusret Gökçe resmiyle örtüldüğü görüldü.

Galata Kulesi'nin bulunduğu meydanda tarihi binanın tadilat işlemleri sırasında Nusret Gökçe resmiyle örtülmesi vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanırken  İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, izinsiz uygulamaya hakkında işlem yapılacağını açıkladı.


Sözde kültür elçilerinin ticari projeleri için bin yıllık Galata Meydanı'na yapılan uygulamanın kabul edilemez olduğunu söyleyen İBB Genel Sekreter Yardımcısı ve eski Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat yaptığı açıklamada şunları kaydetti:


''Tarihi binanın bu şekilde kapatılması reklam yönetmeliği ve kültür varlığı mevzuatına aykırıdır. İzinsiz uygulamaya hakkında işlem yapacağız. İlçe belediyesinden alınmış tarihi eser basit onarım uygulaması ötesinde uygulama olup olmadığı ve izinsiz tüm uygulamaların incelenmesi ve işlem yapılması için KUDEB ve İBBMiras ekiplerimiz restorasyon uygulamasını yerinde denetleyecekler.''

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum