• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

2023 yılının popüler tatil destinasyonları açıklandı! Türkiye'den bir yer listede

Aktif turizm, doğa ve sağlık gibi kategorilerde 2023 yılında öne çıkacak trend destinasyonlar İspanyol araştırma şirketi Mabrian tarafından açıklandı.

  • Reklam
2023 yılının popüler tatil destinasyonları açıklandı! Türkiye'den bir yer listede
07 Ocak 2023 - 03:23
Reklam
Reklam
2023 yılında sunulan turizm ürün teklifleri, havayolu bağlantısı ve konaklama açısından öne çıkacak ilk 10 destinasyon hakkında TripAdvisor’da kayıtlı gezginler üzerinden yapılan analize göre doğal, aktif ve sağlık turizmine yönelik ilgi artmaya devam edecek.

Mabrian tarafından yapılan araştırmanın sonuçlarına göre güneş kum ya da kültürel geziler gibi turizm ürünleri, açık ara en büyük motivasyon kaynağı olurken, yerini yavaş yavaş bu yeni aktivitelere bırakıyor.


Bu küresel trendi destekleyen bulgular Mabrian’ın turizm ürün karması, hava bağlantısı ve otel konaklama teklifleri ile de ortaya konurken, hangi destinasyonların 2023’te moda olmaya uygun konumda olduğu 700’den fazla destinasyon içinden tahmin edildi. Araştırmaya göre, Endonezya Bali ilk sırada yer alırken, ikinci sırada Yunanistan’ın Girit Adası, üçüncü sırada ise Portekiz’in güneyinde bulunan Algarve bulunuyor.


7. sırada yer alan ve tüm seçilenler arasında konaklama fiyatlarının en düşük olduğu destinasyon olan Antalya 2023 yılında bir önceki yıla göre hava bağlantısında yüzde 20’den fazla artış göstermesiyle de dikkat çekti. Destinasyonlar arasında Fransa ve İtalya’nın iki destinasyonu ilk 10’da yer alırken, İspanya’nın ilk 10’da herhangi bir destinasyonu yer almadı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum