• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Ucuz diye Türkiye'ye gelen ikiz kız kardeşin hayatı kabusa döndü!

Ucuz olduğu için İstanbul'a gelen Danimarkalı ikizler Alicia Nicolajsen ve Melissa Petersen'in hayatı kabusa döndü.

  • Reklam
Ucuz diye Türkiye'ye gelen ikiz kız kardeşin hayatı kabusa döndü!
25 Aralık 2022 - 05:24
Reklam
Reklam
Reklam
Danimarka’nın Kopenhag şehrinde hemşirelik yapan 37 yaşındaki Alicia Nicolajsen ve Melissa Petersen isimli ikizler, çevresindekilerin diş tedavisini daha uygun fiyatlara yaptırdığını duyunca İstanbul’un yolunu tuttu.

Dişlerine kaplama ve diş tacı yaptırmaya karar veren ve 31 Ekim’de İstanbul’a gelen Danimarkalı iki kardeşe anlaştıkları bir diş hastanesinde işlem yapılsa da iki kadın, ağızlarında iltihap oluştuğunu dile getirerek başka bir klinik aramaya başladı. Kaldıkları oteldeki bir kişi, onlara Suriyelilere ait olduğu belirtilen, Zeytinburnu’nda bulunan bir kliniği önerdi ve çareyi ikinci klinikte arayan ikizler, burada da tedaviye başladı ancak yine aradıklarını bulamadı. Yaklaşık 1 aylık periyotta uygulanan işlemlerin ardından ikizlerin hayatı kabusa dönerken Nicolajsen’in ağız yapısı bozuldu, Petersen’in de diş etleri çekildi, dişleri eksildi ve neredeyse konuşamaz hale geldi.


10 gün planladıkları işlemler için 2 aydır İstanbul’da olan, iki kliniğe toplam 18 bin 566 Euro ödeyen ve şimdi bir diş hekiminde diş tedavilerine devam eden ikizler, Zeytinburnu’ndaki kliniğin yerinde gittikleri kliniğe ait bir tabela olmadığını ve kaçak işlem yapıldığını iddia ederkenAlicia Nicolajsen yaşadıklarını söyle anlattı:


''31 Ekim’de Türkiye’ye geldik. Kaplama ve diş tacı yaptıracaktık. Anlaştığımız hastaneye geldik işlem yaptırdık 1 hafta sonra ağzımızda iltihap olduğunu fark ettik. Biz de başka bir klinik aramaya başladık, ilk kliniğin parasını da ödemiştik. Biz de farklı bir yere gitmeye karar verdik. Şu anda dişlerim iyi gibi duruyor ama içeride hala devam eden sorunlar var. Şu anda bir başka doktor bulduk ama 2 kliniğe de çoktan parayı ödedik. Yeni kliniğe düzeltmesi için gittik ama daha fazla para ödememizi istediler hem de aynı tedavi için bizden daha fazla para istediler. 10 günlüğüne gelmiştik ama 2 ay oldu. Yemek yiyemedik, 8 kilo kaybettik. Kız kardeşim ağzını bile kapatamıyor. İlk gördüğümde dişlerim oldu zannetmiştim ama problem şimdi başladı. Çok fazla acı hissediyorum, aynı işlemleri tekrardan yaptırmam gerekecek. Kapattığımda ağzımın yapısı doğru değil, kapattığımda çok fazla acı hissediyorum. Ağzımdaki yapıştırıcıyı hissedebiliyorum, yemek yediğimde her şey yanaklarım ve dişim arasında birikiyor.''

İlk tedavi için 6 bin 756 Euro, ikinci yerdeyse 11 bin 809 Euro ödediklerini, toplamda 18 bin Euro’dan fazla harcama yaptıklarını belirten ikizler bu paraya Danimarka’da kalıp bütün tedaviyi olabileceklerini söylediler. İkizlerin suçladığı kliniğin adresindeki tabelada başka bir ağız ve diş sağlığı polikliniği ismi olduğu görülürken klinik görevlisi, suçlanan kiliniğin kendileri ile çalıştığını, ama şu anda orada olmadıklarını söylerken, klinik yetkilisi ise adreste öyle bir klinik olmadığını söyledi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum