• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

3 yeni otel projesiyle 200 milyon dolarlık yatırım yapıyorlar!

Venue International Nişantaşı, Beyoğlu ve Sultanahmet’te geliştirdiği 200 milyon dolar değerindeki 3 yeni otel projesiyle turizmde Z kuşağına yönelik konsept geliştirecek.

  • Reklam
3 yeni otel projesiyle 200 milyon dolarlık yatırım yapıyorlar!
11 Ocak 2023 - 14:08
Reklam
Reklam
Reklam
Türkiye’de turizm sektörü pandemi sonrası en zirve yılını yaşarken 2020’de 11, 2021’de 21 milyon, 2022’de 50 milyon turist ağırlandı. 2023 yılının da başarılı bir yıl olması beklenirken önümüzdeki döneme ilişkin trendleri Z kuşağı olarak adlandırılan yeni kuşak belirliyor.

Cadde perakendeciliği segmentinde Türkiye’nin en büyüğü olan Venue International, 2017 yılında Hollandalı Vastned Retail N.V.’nin portföyünü satın alarak Türkiye pazarına giriş yaptı. Bu alım ile İstiklal Caddesi’nin en büyük oyuncusu olan Venue, yeni yatırımlarla portföyünü büyütmeye devam ediyor.


Nişantaşı’nda geliştirdiği gayrimenkullerde Vakko, Chanel, Punto ve Yapı Kredi gibi kurumsal kiracıları olan Venue International, bir süredir yatırımcısı olduğu Abdi İpekçi 43 binasında Türkiye’nin ilk Vakko Hotel & Residence’ını inşa ediyor. Vakko ile kurdukları ortak şirket tarafından işletilecek 8 katlı ve 32 daireli otelin 2023 başında faaliyete geçmesi ve dünya genelinden nitelikli ziyaretçileri ağırlaması planlanıyor. Vakko Hotel & Residence’a 80 milyon dolar yatırım yapan Venue International’ın bir diğer turizm projesi, tarihi Afrika Han’da Marriott International ile birlikte 2024 yılında açacağı 168 odalı Moxy Hotel.


Venue’nün geliştirdiği bir diğer turizm markası ise Sultanahmet’te butik bir kentsel tasarım projesi olan Taşkonak. 46 parsel ve 13 tescilli eski eserden oluşan bu proje, İstanbul’un en eski semtlerinden biri olan Cankurtaran’a geçmişi bugüne taşıyan, yeni bir çehre kazandırmayı amaçlıyor. 50 milyon dolar yatırım değeri bulunan projenin, bölgenin tarihi, sosyal, kültürel değerlerini koruyarak turistik ve ekonomik kalkınmasını sağlayacak bir örnek teşkil etmesi amaçlanıyor. Projenin bir diğer hedefi ise Sultanahmet’in turist yapısına yenilik getirmek. Tarihe ve kültüre önem veren genç nesli bölgeye çekebilmek.

Z kuşağının hakim olduğu bu dönemi Nişantaşı, Beyoğlu ve Sultanahmet’te geliştirdiği 200 milyon dolar değerindeki 3 yeni otel projesiyle karşılayacklarını belirten Venue International Kurucu Ortağı Kaan Namlıcı, Nişantaşı, Beyoğlu ve Sultanahmet’deki otel projeleriyle, yeni bir turizm anlayışının öncüsü olmaya hazırlandıklarını söyledi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum