• Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Alman turistin en çok rezervasyon yaptığı ülkeleri açıkladı! İşte Türkiye'nin sırası

Alman Seyahat Acentaları Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, bu yıl için yapılan yeni rezervasyonlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

  • Reklam
Alman turistin en çok rezervasyon yaptığı ülkeleri açıkladı! İşte Türkiye'nin sırası
29 Nisan 2022 - 09:30
Reklam
Reklam
Satışlar açısından pandemi öncesi döneme tam olarak ulaşılmadığına işaret eden Alman Seyahat Acentaları Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig Türkiye'nin yıllardır Alman turistler için özellikle yaz aylarında ve sonbaharda çok popüler bir destinasyon olduğunu belirtti.

Çok iyi bir yaz sezonu beklediklerini ifade eden ve büyük bir ihtimalle 2019 yazındaki rakamlara yaklaşılacağını kaydeden (DRV) Başkanı Norbert Fiebig Ancak bütün yıla bakıldığında, seyahat sektörünün henüz pandemi öncesi seviyeye ulaşamadığını, sektörün 2023 için ise 2019 satış rakamlarına ulaşılabileceği, hatta aşılabileceği konusunda iyimser olduğunu belirtti.


Koronavirüs salgınının yaşandığı iki yılın ardından Almanların seyahat etme arzusu duyduklarını aktaran DRV Başkanı Fiebig şunları söyledi:


''Paskalya'da ilk büyük seyahat dalgasını gördük. Yaz için rezervasyonlar şimdiden çok iyi. Turistler, Akdeniz çevresindeki popüler tatil bölgelerinde güneşi, kumu ve denizi arıyor. İspanya, Yunanistan ve Türkiye en fazla talep edilen destinasyonlar. Aileler yaz tatili için henüz rezervasyon yapıyor. Rezervasyon sayılarının daha da artacağını ve 2019 yılındakine ulaşacağını varsayıyoruz.''


Yüksek riskli bölgeler veya ülkeye giriş formlarını doldurma zorunluluğu gibi tedbirlerin kaldırılmasıyla rezervasyonların yeniden arttığını Paskalya Bayramı'nda rezervasyonlarda bunun görüldüğü, şu an 2022 yazı için de taleplerin bir önceki yıldan daha fazla olduğu bilgisini veren FTI Grubu'nun Üst Yöneticisi Ralph Schiller, koşulların böyle kalması durumunda iyi bir yaz dönemi geçireceklerini varsaydıklarını ifade ederek şu açıklamalrad bulundu:

''Türkiye, şu anda en çok rezervasyon yapılan seyahat destinasyonlarından biri. Türkiye'nin Ege ve güney kıyısında paket turlar hala Alman tatilcilerin favorileri arasında. Şubat ayında, her iki bölge için de rezervasyon seviyesi Kovid-19 öncesi dönem kadar güçlüydü. Giriş formunun doldurulmasının ve HES kodunun kaldırılmasıyla daha fazla engeller kalktı. Bu nedenle, her şey yolunda giderse Türkiye'nin 2019 öncesi seviyelere ulaşabileceği güzel bir yaz geçireceğine inanıyoruz. Balear Adaları, Yunanistan ve Türkiye gibi önemli destinasyonlarda şu anda en yüksek erken rezervasyonları görülüyor.''


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum