Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
  • Reklam

Alman turistin Türkiye rezervasyonlarındaki son durumu DRV açıkladı

Alman Seyahat Acentaları Birliği (DRV) tarafından 2022 yaz sezonuna yönelik açıklama yapıldı.

  • Reklam
Alman turistin Türkiye rezervasyonlarındaki son durumu DRV açıkladı
14 Mart 2022 - 07:30
Reklam
DRV tarafından yapılan açıklamada seyahat etme istediğinin geri döndüğü, 3 Mart'ta koronavirüsün tehlikeli olduğu ülkeler listesinin de kaldırılmasıyla özellikle paket turlarda ciddi bir artış görüldüğü aktarılırken açıklamada görüşlerine yer verilen DRV Başkanı Norbert Fiebig, İspanya ve Yunanistan'ın popüler olduğunu, Türkiye ve Mısır’ın da riskli ülkeler listesinden çıkarılmasının fayda sağlayacağına dikkat çekti.

Almanların iki yıllık pandeminin ardından seyahat etme isteğinin geri döndüğünü ve rezervasyon rakamlarının önemli ölçüde arttığına dikkat çeken, Şubat ayından bu yana haftalık karşılaştırmada yeni rezervasyonların pandemi öncesi seviyelerin üzerinde olduğunu söyleyen DRV Başkanı Norbert Fiebig şunları kaydetti:


''Özellikle aileler artık tatillerini normalden biraz daha geç rezerve ediyor. Ancak şu anda güçlü rezervasyon eğrisi büyümesine tanık olmamıza rağmen, yaz sezonu için genel rezervasyon hacmi koronavirüs öncesi dönemlere kıyasla hala yüzde 38 aşağıda. Savaşın ve yol açtığı uluslararası tepkilerin uluslararası düzeyde tüm hayatı, ekonomiyi ve sektörü etkileyecek. Somut sonuçları şu anda tahmin etmek zor. Açık olan bir şey var ki o da savaşın endüstrimiz için ek bir zorluk olduğudur ve koronavirüs ile yüzleşmek zorunda kaldığı şeye paralel olarak sunulmaktadır. Sektörün toparlanmayı teşvik etmeye devam etmenin yollarını aramaya devam etmesi gerekiyor.''


3 Mart’tan bu yana yüksek riskli ülkeler listesini ortadan kaldıran Almaya'da viroloji için Robert Koch Enstitüsü (RKI), Omikron varyantının şiddetli hastalık ilerlemesine neden olma yeteneğinin daha önce baskın mutasyonlara kıyasla çok daha az olduğu kararını desteklerken DRV Başkanı Fiebig, özellikle Türkiye veya Mısır gibi destinasyonların tercih edileceğini belirtti.

Geçen yıl Almanya'dan Türkiye'ye gelen turist yüzde 175 artışla 3 milyonu aşmıştı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum